Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Rowerowy sierpień po Krainie Wygasłych Wulkanów

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy rowerami do skorzystania z oferty wypożyczalni rowerów działającej przy pałacyku w Muchowie na terenie gminy Męcinka.

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Wypożyczalnia dysponuje łącznie 23 rowerami w różnych rozmiarach, przeznaczonymi do jazdy terenowej oraz szosowej. Rowery z pełnym wyposażeniem zapewniającym bezpieczeństwo i komfort jazdy: kaski, kamizelki, koszyki bagażowe i siedziska dla malutkich dzieci. Warto dodać, że przy wypożyczalni funkcjonuje także serwis rowerowy z narzędziami, z którego goście mogą samodzielnie skorzystać w celu ewentualnej naprawy własnego roweru. 

Ceny wypożyczenia sprzętu są bardzo atrakcyjne, gdyż wynoszą zaledwie 2 zł (za godzinę/rower) dla osób korzystających z usług noclegowych schroniska lub grup wypożyczających więcej niż 12 rowerów. Z kolei 4 zł zapłacimy za godzinne korzystanie z roweru w przypadku pozostałych osób lub grup wypożyczających mniej niż 12 rowerów.

W pałacyku w Muchowie turyści mogą wyposażyć się w bezpłatne ulotki zawierające gotowe scenariusze tematycznych wycieczek rowerowych (archeologiczna, przyrodnicza, rękodzielnicza, tradycji lokalnej, punktów widokowych). Zaproponowane długości tras wynoszą od 26 do 45 km i przebiegają po niezwykłej i malowniczej Krainie Wygasłych Wulkanów.

Zwolennicy spacerów i pieszych wędrówek skorzystać mogą z 10-kilometrowej trasy nordic walking ''wśród muchowskich lasów". Na miejscu wypożyczyć można ponad 20 kompletów kijów do uprawiania tej bardzo popularnej obecnie formy rekreacji.

Warto dodać, że część rowerów i kijów nordic walking wypożyczyć można także w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze funkcjonującym przy ul. Starojaworskiej 7. Jest to także doskonała baza wypadowa dla turystów, którzy chcą zwiedzać Park Krajobrazowy „Chełmy" czy podziwiać uroki zbiornika wodnego w gminie Mściwojów.

Wypożyczalnia czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-17:00 (inne godziny należy uzgodnić telefonicznie).

KONTAKT: 

Pałacyk w Muchowie - tel. (76) 870 89 20 lub 505 627 076 

Schronisko w Jaworze – tel. (76) 870 88 86 lub 505 627 150

Dla pierwszych trzech osób, które od 10 sierpnia br. wypożyczą jednorazowo więcej niż 5 rowerów, przewidziana jest niespodzianka w postaci bogatego pakietu drukowanych materiałów promocyjnych o wartości ok. 80 zł każda (do odbioru w Pałacyku w Muchowie lub w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze).

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jacuś
Jacuś11 sierpnia 2017 o 23:09
Kiedyś to się jeździło na rowerach. Obecnie wszyscy wygodni, wszędzie autami. Wypożyczalnia wg mnie potrzebna rzecz bo ludzie obecnie rzadko kiedy mają rower, a tym bardziej sprawny
Lubię to! 1
Turysta
Turysta11 sierpnia 2017 o 17:30
Pomysł ciekawy. Wypad z rodziną na rowery.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.