Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Radosna jesień życia mściwojowskich seniorów

Od lipca tego roku na terenie gminy Mściwojów realizowany jest projekt “Radosna jesień życia”, który swoimi działaniami ma urozmaicić życie najstarszych mieszkańców gminy Mściwojów.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

Koordynatorkami projektu są panie z Klubu Seniora ze Snowidzy: Leokadia Męczyńska, Stanisława Połącarz oraz Stanisława Zymon, a organizacyjnie wspierają je panie z Zarządu Stowarzyszenia Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej: Prezes Elżbieta Stachurska oraz Gabriela Męczyńska, skarbnik Stowarzyszenia a zarazem Przewodnicząca Rady Gminy Mściwojów.  

Projekt ma na celu stworzenie jak najwięcej okazji do radosnego przeżywania jesieni życia najstarszych mieszkańców Gminy Mściwojów, jak również wyrównywanie szans w dostępie do kultury i oferty edukacyjnej, integrację seniorów i poprawę jakości ich życia oraz poczucia własnej wartości i bycia potrzebnym. Panie z Klubu Seniora w Snowidzy oraz Zarząd Stowarzyszenia Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej pozyskały środki w kwocie 2989 zł  z Programu „Działaj lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ze Stowarzyszenia Kaczawskiego na realizację warsztatów artystycznych i profilaktyki zdrowia, spotkań kulturalnych, lekcji bibliotecznych, imprez i wyjazdów integracyjnych dla seniorów z Gminy Mściwojów.

W lipcu odbyło się już spotkanie organizacyjne oraz pierwsze warsztaty z profilaktyki zdrowia tym razem – zdrowia psychicznego „Pamiętaj o pamięci”  poprowadzone przez panią Agatę Baranowicz – Psycholog z „Fundacji Pomaganie przez wspieranie”, które cieszyły się wielkim zaangażowaniem ze strony uczestniczek – szczególnie w trakcie przypominania sobie polskich porzekadeł i przysłów.

W związku z okresem wakacyjnym kolejne spotkania rozpoczną się już we wrześniu i będą trwały aż do grudnia. Na jesieni zorganizowany zostanie też wyjazd integracyjny na Zamek Grodziec. Podsumowaniem tego projektu będzie Gminny Bal Seniora „Seniorada” oraz  Gminna Wigilia Pokoleń.

Partnerami Projektu – instytucjami oraz organizacjami wspierającymi projekt są: Gmina Mściwojów, szkoły podstawowe w Snowidzy i Targoszynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mściwojowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Mściwojowie, Gminny Ośrodek Zdrowia w Mściwojowie, Rada Sołecka w Snowidzy i Mściwojowie, Koła Gospodyń Wiejskich z Mściwojowa i Snowidzy, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Targoszyn, Stowarzyszenie Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej. Wsparcia konsultacyjnego i organizacyjnego udziela natomiast Stowarzyszenie „LGD Partnerstwo Kaczawskie”.

Seniorki ze Snowidzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych Seniorów z terenu Gminy Mściwojów do udziału w zaplanowanych spotkaniach i wyjazdach.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Jaworskie Towarzystwo Sportowe - KRS: 0000186185
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.