Logo Jawor24h.pl
Reklama
Pracuj bezpiecznie za granicą. www.jestemmobilny.eu

Posiedzenie Rady Miejskiej w Bolkowie

W piątek, 27 stycznia odbyła się XXVI Sesja Rady Miejskiej w Bolkowie. Sprawdź, o czym dyskutowali radni.


Jednym z pierwszych punktów obrad była informacja burmistrza Bolkowa z działalności w okresie międzysesyjnym. Radni zostali poinformowani m.in. o zleceniu wykonania tablic przedstawiających wizualizację rynku po planowanej przebudowie.

- Trwają prace końcowe związane z opracowaniem wniosku o dofinansowanie dla zadania pn. „Przebudowa nawierzchni zabytkowego rynku w Bolkowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą – mówił burmistrz Bolkowa. Dodał, że termin złożenia wniosku wyznaczony został na dzień 22 lutego 2017 roku.

- Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego projekt pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sady Dolne i Sady Górne” został wybrany do dofinansowania kwotą 11.772.188,79 zł co stanowi 85% wydatków kwalifikowanych. Wartość całkowita zadania to ponad 17 mln zł – poinformował J. Wroński.

Następnie burmistrz poinformował o włączeniu terenów Gminy Bolków do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także o przekazaniu placu budowy obwodnicy Bolkowa przez inwestora.

Podczas styczniowej sesji Jarosław Wroński poinformował również o całościowym remoncie Komisariatu Policji w Bolkowie, który odbędzie się w 2018 roku.

 

W dalszej części radni przyjęli sprawozdania z działalności stałych komisji Rady Miejskiej za II półrocze 2016 r., a także informację na temat realizacji Programu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Bolków oraz przedstawienie obowiązków gminy wynikających z ustawy antysmogowej. Radni wysłuchali również informację z działalności Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Bolków za 2016 r. 

 

Na zakończenie obrad radni podjęli uchwały: w sprawie zmiany uchwały nr XXVIII/144/04 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 30 grudnia 2004 r. w sprawie nadania statutu Gminno-Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Bolkowie; w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bolków; w sprawie zmiany uchwały nr XX/144/12 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 30 maja 2012 r. w sprawie podziału Gminy Bolków na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu; w sprawie zmiany uchwały nr XXI/149/12 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 29 czerwca 2012 r. w sprawie podziału gminy na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib odwodowych komisji wyborczych; w sprawie zmiany uchwały nr VIII/56/15 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 29 czerwca 2015 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości; w sprawie uchwały nr VIII/57/15 Rady Miejskiej w Bolkowie z dnia 29 czerwca 2015 r. w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi; w sprawie wyrażenia zgody na umorzenie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Bolków, a także w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Jaworskiemu; w sprawie zmiany budżetu na 2017 r.

 

Na zakończenie radni podjęli uchwałę w sprawie odwołania skarbnika Gminy i Miasta Bolków. W środę, 1 lutego br. o godz. 14 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bolkowie odbędzie się sesja Rady Miejskiej, podczas której zostanie powołany nowy skarbnik. Nowym skarbnikiem została Pani Bożena Januszewska. 

 

Reklama

Komentarze (11)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

agnieszka
agnieszka31 stycznia o 13:32
gang nierobów i krwiopijców
Lubię to! 7
:)
:)agnieszka1 lutego o 07:58
:)
Lubię to! 0
Ostatnia kadencja Wrońskiego ?
Ostatnia kadencja Wrońskiego ?30 stycznia o 23:38
Słyszeliście to ostatnia kadencja burmistrza Wrońskiego. Napisali tak w NGJ - oświadczył to Wicestarosta Baranowski z PIS. To chyba prawda PIS przecież rządzi . Kaczyńśki też o tym mówi . Kukiz rozpoczął akcję medialną informującą
Lubię to! 5
andrzej
andrzejOstatnia kadencja Wrońskiego ?31 stycznia o 00:51
a kogo pijak kukiz obchodzi
Lubię to! 5
kukiz 15
kukiz 15andrzej31 stycznia o 16:40
o tutaj można pociągnąć wniosek o zniesławienie.
Kukiz " 15 działa w Powiecie już wie o tym wpisie. Ciekawe ale będzie cyrk jak wyjdzie, że to jakiś lokalny polityk . Pożyjemy zobaczymy. Ciao
Lubię to! 1
andrzej
andrzejandrzej31 stycznia o 17:50
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/nieznane-fakty-z-zycia-pawla-kukiza/gcxs8l8
Lubię to! 0
rysiek
rysiekOstatnia kadencja Wrońskiego ?31 stycznia o 10:23
Akurat tego co piszą na poważnie bym nie brał...
Lubię to! 0
????
????30 stycznia o 22:07
a czy to prawda że to ostatnia kadencja burmistrza Bolkowa?
Lubię to! 8
!!!!!
!!!!!????30 stycznia o 22:33
A czy to prawda ze kazdy umrze ??:)
Lubię to! 9
społeczny
społeczny30 stycznia o 20:58
Straz to nalezy ZAMKNAC!!!! Wolbromek, wierchy, sady górne !!!! same straty
Lubię to! 1
wojas
wojas30 stycznia o 19:39
RADNI LEPEIJ KUPCIE NOWE WOZY BOJOWE DLA OSP!!! SADY, STARE ROCHOWICE , WSTYD!!!!!! JEDNOSTKI W KSRG I WOZY PO 30 LAT!!!!! A PSP ODDALONA O 20 KM !!!!!!
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.