Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Pół miliona złotych na poprawę warunków życia mieszkańców Domów Pomocy Społecznej

Jeszcze w tym roku na budynkach Domów Pomocy Społecznej w Mierczycach, Bolkowie i Jaworze zamontowane zostaną instalacje solarne, dzięki którym uzyskiwane będą znaczne oszczędności finansowe związane z ich ogrzewaniem. 

© materiał prasowy

Dzięki pozyskanej przez Powiat Jaworski dotacji z Unii Europejskiej na inwestycję związaną z poprawą efektywności energetycznej budynków Domów Pomocy Społecznej w Mierczycach, Bolkowie i Jaworze jeszcze w tym roku na obiektach tych zamontowane zostaną instalacje solarne. 

- To kolejna inwestycja realizowana przez Powiat w nowej perspektywie finansowej z unijnych środków. Opracowany i złożony przez Wydział Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich wniosek o dofinansowanie zadania został pozytywnie oceniony przez ekspertów i uzyskał akceptację Zarządu Województwa, co skutkowało przyznaniem blisko pół milionowej dotacji - mówi Starosta Stanisław Laskowski. 

- Dzięki pozyskanym środkom wszystkie trzy obiekty należące do Powiatu Jaworskiego zaopatrzone zostaną w nowoczesną instalację solarną, której głównym zadaniem będzie zapewnienie ciepłej  wody użytkowej oraz wsparcie układu centralnego ogrzewania. Te ekologiczne rozwiązania zapewnią oszczędności w funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej, a mieszkańcom zdecydowanie podniosą komfort życia - dodaje Starosta.

Wybrana w przetargu świdnicka firma PHU PAULAN - Andrzej Kwiatkowski rozpoczęła już prace związane z wymianą pokrycia dachowego na obiekcie DPS w Bolkowie, a w najbliższych dniach rozpocznie również prace w Mierczycach i Jaworze. 

Całkowita wartość zadania to  508 500 zł.  

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu1 września 2017 o 19:24
Czesiek - do Twojej wiadomości, opłaca się na pewno. To co najmniej 20 % mniej za ogrzewanie i ciepłą wodę. Mam nadzieję, że nie zazdrościsz, że Powiat coś robi za unijne pieniądze.
Lubię to! 1
Adam
Adammieszkaniec powiatu1 września 2017 o 21:41
Dokładnie tak. Gdyby nie było opłacalne nie byłoby dotacji. Tego typu przedsięwzięcia należy potwierdzić audytem energetycznym, który wskazuje czy projektowane rozwiązania są opłacalne czy nie.
Lubię to! 1
Jan
Jan1 września 2017 o 18:02
Kolejne zadanie powiatu, o którym czytam na tych stronach. Widać kto pracuje, a kto urządza igrzyska ;)
Lubię to! 3
Michał
Michał1 września 2017 o 14:40
solary to dobra sprawa ciekawie jak to się kalkuluje ?
Lubię to! 0
czesiek
czesiekMichał1 września 2017 o 15:50
Michałku ,oczywiście ,że to się nie kalkuluje , przynajmniej w naszym klimacie.Oczywiście , kalkuluje się to tym co to robią i zakładają.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.