Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu wiózł 3-letnie dziecko bez fotelika

W ręce jaworskich policjantów po pościgu wpadł kierowca Fiata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Zdj. ilustracyjne © Zdj. ilustracyjne

Mężczyzna na ul. Kuzienniczej przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h, jednak nie to było powodem jego ucieczki. Po przebadaniu okazało się, że był pijany, nie posiadał wymaganych dokumentów, a na tylnym siedzeniu bez żadnych zabezpieczeń siedziała 3-letnia dziewczynka. Teraz drogowy przestępca odpowie nie tylko za jazdę na „podwójnym gazie”, lecz również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Czyn ten zgodnie z nowymi przepisami stanowi bowiem przestępstwo, a nie wykroczenie, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na ul. Kuzienniczej w Jaworze, kiedy policjanci jaworskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierującego Fiatem. Siedzący za kierownicą tego samochodu mężczyzna przekroczył bowiem dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 21 km/h. Kierowca tego pojazdu widząc radiowóz i sygnały dawane  przez funkcjonariuszy do zatrzymania gwałtownie przyspieszył. Mundurowi podjęli więc pościg za uciekającym samochodem. Kierujący Fiatem pomimo, wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej, uciekając ze znaczną prędkością ulicami miasta. Po kilku kilometrach, w Niedaszowie kierujący, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Bolkowa został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, powodem nie zatrzymania do kontroli była jazda na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo w samochodzie tym znajdowało się czterech pasażerów, w tym 3–letnia dziewczynka, która podróżowała bez fotelika. 37-latek nie posiadał również dowodu rejestracyjnego Fiata oraz jego ubezpieczenia.

Teraz podejrzewany za swoje czyny odpowie przed sądem.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast zgodnie z nowym przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

__________________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

AutorAutor
AutorAutor20 lipca 2017 o 16:34
Kto normalny po pijanemu dziecko zapina? Przecież te klamry się mylą. Przecież to tylko kawałek...
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.