Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na jednej z ulic Jawora

Kierujący samochodem ciężarowym został zatrzymany przez jaworskich policjantów, na jednej z ulic miasta. Wcześniej jednak, na widok radiowozu jaworskiej drogówki postanowił nagle zmienić swoją trasę.

Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę Scani. Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

W trakcie kontroli wyjaśnił się powód zachowania kierowcy Scani. Przeprowadzone badanie wykazało bowiem, że był on pijany. Na szczęście policjanci wyeliminowali go z ruchu, zapobiegając ewentualnej tragedii.

W trakcie działań pod nazwą „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierujących samochodami ciężarowymi, które stanowią potencjalnie największe zagrożenie w ruchu drogowym.

W trakcie akcji patrol jaworskiej drogówki, tuż po godz. 8 rano na jednej z dróg wylotowych z miasta zauważył ciężarową Scanię z naczepą. Kierujący tym zestawem na widok mundurowych zatrzymał się, a następnie zawrócił i odjechał w kierunku centrum Jawora. Policjanci widząc to nietypowe zachowanie postanowili sprawdzić, dlaczego siedzący za kierownicą ciężarówki mężczyzna nagle postanowił zmienić swoją trasę.

Po chwili dogonili ten pojazd i zatrzymali go do kontroli. Wówczas okazało się, że kierujący nim 42-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego chciał za wszelką cenę zniknąć z pola widzenia funkcjonariuszy bowiem był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a ciężarówka z naczepą została przekazana właścicielowi.

42-latek próbował tłumaczyć policjantom, że na widok patrolu stracił pewność co do tego czy jest trzeźwy, dlatego próbował niepostrzeżenie zmienić drogę. Stwierdził, ze dzień wcześniej, wieczorem wypił cztery piwa, a siadając za kierownicę czuł się dobrze. Miał jechać do pobliskiej kopalni po kruszywo, które woził na budowę trasy S-3.

Policjanci już zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie on również za swój czyn przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanin
jaworzanin7 lutego o 13:37
A to *** potencjalny morderca! Przez takich kretynów giną na drogach inni!
Lubię to! 0
kierowca
kierowcajaworzanin7 lutego o 18:00
Pewnie nie raz zdarzyło Ci się prowadzić na kacu nie świadomy tego ze mogło coś pozostać z poprzedniego dnia. Watpie w to ze ten człowiek zrobiłby w takim stanie komukolwiek krzywdę. Miał gość pecha. Stracił prawko co za tym idzie prace.
Lubię to! 0
jtak
jtak7 lutego o 10:25
byl "pijany" 0,6 promila hhahhahahahahah
Lubię to! 1
janóż
janóżjtak7 lutego o 19:50
Kolejny "sukces" "policji"
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.