Logo Jawor24h.pl
Reklama
JAKO Polska Sp. z o.o. - oferujemy odzież sportową, w tym komplety piłkarskie, akcesoria sędziowskie, ochraniacze, piłki nożne, torby i plecaki. Wykonujemy także nadruki na koszulkach.
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Orliki AMP w ogólnopolskich finałach

Tegorocznym triumfatorem turnieju Deichmann Minimistrzostw w kat. U-11, który był rozgrywany w Lubinie, został zespół Akademii Młodego Piłkarza z Budziszowa Wielkiego.


Widzowie zgromadzeni w niedzielne popołudnie 11-go czerwca podczas Finałów Miejskich, rozgrywanych na obiekcie Regionalnego Centrum Sportowego, doświadczyli ogromnych emocji, byli świadkami wielu strzelonych bramek, ciekawych akcji indywidualnych oraz zespołowych.Przypomnijmy, że każda drużyna przywdziewała nazwę i trykoty reprezentacji narodowych. AMP niezmiennie uczestnicyzło w rozgrywkach jako Hiszpania.

Akademia Młodego Piłkarza zmagania rozpoczęła od przekonującego zwycięstwa w ćwierćfinale nad Wybrzeżem Kości Słoniowej 6:0. W półfinale stoczyła pojedynek z reprezentacją Niemiec. Bardzo zmotywowani „Hiszpanie” po raz kolejny zdominowali rywala, tym razem zwyciężając aż 7:0. Finałowa batalia był starciem drużyn, które w pełni zasłużenie do niego awansowały. Potyczka z reprezentacją Anglii, czyli z zespołem złożonym z chłopców Akademii Zagłębia Lubin, dostarczyła wiele emocji. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, gdyż na tablicy widniał wynik 2:2. Rozstrzygnięcie padło w pierwszej części dogrywki, kiedy to team z Budziszowa Wielkiego zdobył bramkę na 3:2. Do końca wynik już nie uległ zmianie, dlatego równo z gwizdkiem sędziego, obóz ekipy z Budziszowa Wielkeigo mógł unieść ręce w górę w geście triumfu.

W nagrodę orliki AMP otrzymały bilet na trzydniowe tzw. Finały Finałów, czyli Finały Ogólnopolskie, których gospodarzem będzie Wałbrzych w dniach 23-25 czerwca. W tym terminie spotkają się wszyscy zwycięzcy wyłonieni podczas Finałów Miejskich, rozgrywanych w 30-stu miastach Polski. Dodatkowo dołączą dwie drużyny, które zajmą najlepsze lokaty podczas baraży 18-go czerwca w Jeleniej Górze. Niebawem pojawią się szczegółowe informacje odnośnie Finałów Ogólnopolskich, a tymczasem Akademii Młodego Piłkarza z Budziszowa Wielkiego gratulujemy sukcesu i żczymy powodzenia na dalszym etapie!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Będzie się działo
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.