Piątek, 26.04.2024 349

Lipa pierwszy raz przegrywa u siebie.

Niestety nie udao si LZS Lipa zachowa statusu niepokonanej druyny na wasnym obiekcie w sezonie 11/12.

Co nie udao si lipianom udao si Bkitnym Kocielec, którzy wygrywajc w Lipie zostali niepokonani na wyjedzie i awansowali tym samym do A-klasy.

Ju w pierwszych 20sekundach mecz móg rozpocz si wietnie dla miejscowych, kiedy to Cicho prostopadym podaniem obsuy Makowskiego, który odda strza niestety instynktownie wybroniony przez goalkeepera przyjezdnych. Niespena 3 minuty póniej arbiter gówny spotkana nie zauway w polu karnym Bkitnych ewidentnego zagrania rk o co pretensje mieli do niego miejscowi. Po 5 minutach naporu gospodarzy gra si wyrównaa. W 15 minucie po dugiej wrzutce niefortunnie gow pik odbi Mynarski i ukasz Maek lobujc bramkarza da prowadzenie druynie z Kocielca. W 20' kontuzj po zderzeniu z bramkarzem odniós kapitan LZS'u Adam Murzyn, po czym musia opuci boisko, co wyranie odbio si na jakoci gry druyny z Lipy. Do ostatniego gwizdka arbitra Szczepaskiego w pierwszej poowie gra raczej wyrównana.

Druga poowa bliniaczo podobna do pierwszej, sporo walki w rodku pola i dobra gra linii defensywy przyjezdnych, czego sforsowa nie potrafi do 65' lipianie. Dopiero w 67' bd bramkarza wykorzystuje duet Makowski-Cicho. Ten pierwszy wznawia gr wrzutem z autu, a drugi posya pik do pustej bramki. Rado gospodarzy nie trwa dugo bowiem ju 10 minut póniej Maek w zamieszaniu podbramkowym zdobywa swoja drug bramk w meczu ustalajc tym samym wynik meczu i przypiecztowujc awans. Przed kocowym gwizdkiem Lipa zdominowaa jeszcze cofnit do defensywy druyn z Kocielca, jednak zabrako dokadnoci by doprowadzi do wyrównania i zachowa status druyny niepokonanej.

LZS Lipa - Bkitni Kocielec 1:2

gol dla Lipy: Cicho

Skad LZS Lipa: Dobras - Mynarski, Siemaszko, Adrian Murzyn, Kwiecie, Psonak(65' Mikoajczyk), Sz.Korybski, Adam Murzyn(25'P.Korybski), Jakimko, Cicho, Makowski