Piątek, 26.04.2024 539

LDJM: Kuźnia zapewniła sobie trzy punkty w końcówce

Kuźnia Jawor w piątej kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych pokonała na własnym stadionie Górnika Wałbrzych 2:1 (1:1).

Goście w siedemnastej minucie objęli prowadzenie. Jednak końcówki obu połów należały do jaworzan. Tuż przed końcem pierwszej wyrównali, a tuż przed upływem regulaminowego czasu gry zdobyli zwycięskiego gola.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w siedemnastej minucie objęli prowadzenie przy dość biernej postawie linii obrony Kuźni. Pierwsze dwadzieścia minut to zdecydowanie lepsza gra Górnika, który szybko i sprawnie operował futbolówką, nie dając dojść do słowa gospodarzom. Stracona bramka podziałała na jaworzan mobilizująco. Podopieczni trenera Dariusz Szeligi zaczęli zaznaczać swoją przewagę, czego dowodem był gol wyrównujący tuż przed przerwą. Sprawiedliwość z jedenastu metrów wymierzył Piec. To trafienie dodało Kuźni wiatru w żagle.

Od początku drugiej połowy gospodarze ruszyli do ataków, ale mądra obrona gości nie pozwalała im stworzyć konkretnego zagrożenia. W 60 minucie piłkę do siatki skierował Piec, ale sędzia uznał, że chwilę wcześniej faulował, co było bardzo wątpliwe. Atmosfera na murawie była bardzo nerwowa, zwłaszcza po zmianie stron. Dużo fauli i przerw w grze oraz dyskusji powodowało, że sytuacja była bardzo napięta.

Mimo ataków Kuźni, zawsze brakowało tego ostatniego podania, a Górnik nie pozostawał bierny, wyprowadzając kontry. Jaworzanie dopięli swego w 78 minucie. Po rzucie rożnym, piłkę zgrał Nowak, a Sasinowski strzałem w długi róg bramki zapewnił komplet punktów MRKS-owi. Chwilę później Nowak mógł wbić gwoździa „do trumny” wałbrzyszan, ale niestety przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

Juniorzy młodsi dzięki dzisiejszej zdobyczy punktowej, awansowali na siódmą pozycję w tabeli. W tabeli LDJM przewodzi Zagłębie Lubin z kompletem zwycięstw.

5 września (sobota), godz. 11:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:1)
Bramki: Piec 39'-k., Sasinowski 78' - ? 17'
Kuźnia: Błażej Parzyszek - Michał Mężyk, Łukasz Duda, Dawid Koziol, Miłosz Tokarczyk (Miłosz Uchornicki 41'), Krystian Dudek, Miłosz Kocyła (Krzysztof Iwańczak 78'), Patryk Mossur (Kacper Nowak 75'), Marcin Sasinowski, Wojciech Smyk (Seweryn Suchecki 60'), Przemysław Piec (Michał Krysiak 79')
Żółte kartki: Mossur, Kocyła, Sasinowski, Uchornicki, Dudek (Kuźnia)
Sędziował: Mariusz Kaczmarek