Piątek, 26.04.2024 591

Koniec marze o mistrzostwie

Bazalt remisujc z Nys Winnica ostatecznie straci szans na 1 miejsce w B-klasie VII OZPN Legnica.

Bazalt Piotrowice remisuje z Nys, a Bkitni Kocielec wygrywaj w Lipie - to wiadomo dnia,  która oznacza tylko jedno. W kolejnym sezonie to druyna pana Mariusza Stemplowskiego bdzie wystpowa na A-klasowych boiskach. Co prawda w przypadku vice-mistrzostwa istnieje jeszcze szansa na awans, jednake sporód wszystkich druyn z drugiego miejsca z innych grup mamy najgorszy bilans i to moe nie wystarczy.

Wracajc jednak do naszego spotkania. Nie udao nam si odnie zwycistwa w Winnicy nad miejscow Nys, z która zremisowalimy zaledwie 2:2 (2:2). Wynik meczu zosta ustalony ju w pierwszej poowie, w której to kibice zobaczyli wszystkie cztery gole. Najciekawszy jest fakt, e po dwóch minutach meczu prowadzilimy ju 2:0 po trafieniach Rokosza i Marczewskiego. Gospodarze w dalszej czci meczu odpowiedzieli jednak strzaami Ciliskiego oraz Trubowicza i tym samym przerwali seri piciu kolejnych wygranych naszej druyny. Przypomn jeszcze, e spotkanie w Piotrowicach z poprzedniej rudny pomidzy obiema zespoami równie zakoczyo si wynikiem 2:2.

Trener naszej druyny Henryk Kasprzak znów nie móg skorzysta z usug Gajdy, Toroczaka oraz M. Ociaka, czy Szulca. Mimo to troch w okrojonym skadzie walczylimy o cel. Ju w pierwszej minucie meczu udao nam si wyj na prowadzenie. Po dokadnym podaniu Purana do piki dopad Rokosz i lobujc bramkarza gospodarzy wyprowadzi nasz druyn na prowadzenie. Nie mina zaledwie minuta i piotrowiczanie podwyszyli na 2:0. Tym razem uderzeniem z szesnastego metra popisa si Marczewski posyajc pik pod poprzeczk bramki strzeonej przez Kdzierskiego. Bazalt "gra" jeszcze tylko przez kolejne dziesi minut, bowiem od tamtego czasu to gospodarze zaczli przejmowa inicjatyw.

Swoj przewag udokumentowali dwoma trafieniami. Najpierw Ciliski zaskoczy Wachowskiego bezporednim uderzeniem z rzutu wolnego, po którym pika odbia si jeszcze od jednego z naszych zawodników ustawionych w murze i nieco zmylia naszego bramkarza, a chwil póniej do wyrównania doprowadzi Trubowicz po indywidualnej akcji z lewej strony boiska. Po tych trafieniach gospodarze nieco zrzucili z tonu i gra nam si troch wyrównaa. Po naszej stronie swoje okazje mieli jeszcze ponownie Rokosz, Marczewski, czy Puran. O tym jak bardzo wany jest to dla nas mecz wiedzia niemal kady.

Niestety zapomnia o tym Foksiski, który na kilka minut przed kocem pierwszej poowy za brutalny faul bez piki otrzyma czerwon kartk i bardzo osabi nasz druyn. Od tamtego momentu nasze szanse znacznie si oddaliy. Do przerwy rezultat meczu nie uleg zmianie i obie druyny schodziy na kilkunastominutow przerw z wynikiem remisowym. Po zmianie stron gra bya wyrównana. Zarówno jedna, jak i druga druyna miay kilka bardzo dobrych okazji do tego, aby wyprowadzi swój zespó na prowadzenie, zwaszcza w kocowych minutach. Po naszej stronie najlepsz okazj mia w dziewidziesitej minucie Maziarz, któremu w sytuacji sam na sam z Kdzierskim zabrako odrobin szczcia. Nikomu jednak nie udao si strzeli gola i wynik ustalony w pierwszej poowie nie zmieni si ju do koca spotkania.

Poprzez porak Lipy z Kocielcem zachowalimy drugie miejsce w ligowej tabeli i aby go ju nie straci wystarczy nam za tydzie, w przypadku wygranej LZS-u, zdoby choby 1 punkt z Uni Mciwojów.

Nysa Winnica - Bazalt Piotrowice 2:2 ( 2:2 )

Ciliski 22', Trubowicz 30' - 1' Rokosz, 2' Marczewski

Skad Bazaltu: Wachowski - Gówka, Gutak, Kotyna (80' Maziarz), Pabis - Puran, Wawroczny, Foksiski - Rokosz, Marczewski

óte kartki dla Bazaltu: Orzechowski 65', Puran 82'

czerwona kartka dla Bazaltu: Foksiski 40' (za faul bez piki)