Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Warsztaty w muzeum: przygotowali dawną zupę

Tym razem podczas wakacyjnych muzealnych warsztatów prowadzonych przez Dianę i Rafała Jakubowskich z ETNO EKO EDUKACJA dzieci nauczyły się m.in. przygotowywać zupę, jaką jadano przed wiekami.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu, podczas którego dzieci usłyszały o broni, ubraniach, ozdobach, pożywieniu i o tym jak mieszkali ludzie w epoce brązu. Usłyszeć można było wiele ciekawostek, a uczestnicy warsztatów mogli też pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą życia przed wiekami. 

Następnie rozpoczęło się wspólne gotowanie dawnej zupy, polewki, gotowanej z takich składników jak pokrzywa, krawnik czy soczewica. Na zebranych czekały też smakowite podpłomyki. Nie zabrakło też konkurencji sprawnościowych, wzorowanych na zabawach dawnych mieszkańców Ziemi. Dzieci próbowały bez użycia rąk wyłowić jabłko z wody czy też trafić z kilku metrów kamykiem do wiaderka z wodą.

Poznano też dawne zwyczaje. Podzielono się jabłkiem, a na zakończenie skosztowano ugotowanej wspólnie zupy. W kolejne lipcowe piątki odbędą się jeszcze spotkania poświęcone dwóm żywiołom - ziemi (warsztaty ceramiczne) oraz ognia (warsztaty wyrabiania miedzianej biżuterii).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.