Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) W Bolkowie powstaje Galeria Historyczno-Artystyczna

W budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Bolkowie powstaje Galeria Historyczno-Artystyczna ARS ET HISTORIA. Projekt otrzymał 4,5 mln zł dofinansowania ze strony samorządu województwa.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Umowę na przekazanie pieniędzy podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i burmistrz Jarosław Wroński. 

Odbudowa dawnego kościoła ewangelickiego pozwoli na stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego kompleksu zabytkowo – kulturalnego. W nowej galerii znajdzie się biblioteka publiczna i przestrzeń ekspozycyjna. Uruchomiony zostanie także punkt informacji turystycznej oraz sala widowiskowo - koncertowa. Budynek zostanie całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja zakłada również zagospodarowanie terenu przylegającego do kościoła.  

Obiekt odbudowany zostanie i zachowany ze wszystkimi jego walorami. Galeria ma być gotowa do końca grudnia 2018 roku. 

Wydatki ogółem: 6 695 932,34 zł

Wydatki kwalifikowane: 6 572 095,94 zł

Dofinansowanie: 4 499 914,09 PLN, co stanowi 68,47 % wydatków kwalifikowanych.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Z powiatu
Z powiatu4 grudnia 2017 o 11:47
Żal. Kościół powinien zostać kościołem, jeżeli nie ewangelickim to katolickim. Są w naszym życiu rzeczy sakrum t.j. poświęcone, i do tych zaliczają się również budynki kościołów.To jest profanacja. Bolków niech się zbudzi. Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, to cała reszt będzie na właściwym miejscu.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.