Logo Jawor24h.pl
Osiedle Kamionka - Nowoczesne osiedle dla Ciebie
Reklama
Lodziarnia Marceli w Jaworze
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Świętowali Dzień Patrona

W Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach świętowano w piątek (19 maja) Dzień Patrona. Z tej okazji przemaszerowano w strojach średniowiecznych przez Piotrowice.

Fot. jawor24h.pl © AS

Po raz 7. w Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach obchodzono Dzień Patrona. Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się na placu przed szkołą, gdzie odśpiewano hymn szkoły. Następnie uczniowie wszystkich klas od I do VI wzięli udział w konkursie tańca średniowiecznego. Każda z grup zaprezentowała ciekawe układy taneczne oraz piękne stroje średniowieczne. Jednak decyzją komisji konkursowej najlepiej zatańczyły klasy IIB i V. Tradycją Dnia Patrona jest przemarsz w barwnym korowodzie przez wieś. Ten moment sprawił najmłodszym uczestnikom wiele frajdy, gdyż w pięknych strojach mogli zaprezentować się całej społeczności lokalnej. Na zakończenie mogliśmy zobaczyć pokaz historyczny „Bitwa pod Grunwaldem”. Oczywiście podczas zabawy nie zabrakło ogniska i wspólnego smażenia kiełbasek oraz wspaniałej atmosfery.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.