Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Studniówka w PCKZiU w Jaworze

Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze otworzyli w sobotę wieczorem sezon studniówkowy w powiecie jaworskim.

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Tradycyjnie przed maturą, w sobotę 20 stycznia, w pięknej Sali Balowej Kopcza w Legnicy odbył się bal uczniów klas czwartych technikum. To była jedna z ostatnich okazji, aby odłożyć na bok podręczniki i odstresować się przed czekającym ich za 103 dni egzaminem dojrzałości.

- Przez cztery lata zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy, aby osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy porzucić wszelkie troski i zmartwienia, tak aby naszym udziałem stała się dobra zabawa - zapowiedziała Ewelina Widzińska uczennica PCKZiU na początek balu studniówkowego.

Dokładnie o godz. 19 dyrektor szkoły Lucyna Buczkowska dała znak do rozpoczęcia zabawy.

- Myślę, że przez te prawie cztery lata my nauczyciele dzieliliśmy się z wami wiedzą, pomagaliśmy nabyć umiejętności, a teraz wy pokażecie, kim będziecie. Za 103 dni przystąpicie do egzaminu dojrzałości. To będzie ogromne wyzwanie. Liczę, że wszyscy zdacie ten egzamin na najwyższe noty. Życzę wam, aby ten bal pozostał w waszej pamięci - powiedziała Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU w Jaworze. Miłe słowa pod adresem maturzystów kierowali również rodzice, którzy nie ukrywali dumy ze swoich pociech i wdzięczności dla nauczycieli oraz wychowawców.

Początek uroczystości był okazją do wręczenia kwiatów, podziękowania rodzicom, wychowawcom i nauczycielom oraz wspólnego toastu. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego tańca studniówkowego - poloneza, którego popisowo zatańczyli maturzyści wraz z dyrekcją i wychowawcami (4A Joanna Bereźnicką-Mężyk, 4D Agnieszką Czum-Truchan, 4E Natalią Dzikowicz i 4T Monika Kopaczewską-Trzeciak). Następnie na parkiecie zagościły bardziej nowoczesne tańce, a dobra zabawa dzięki - Studio Dora DJ trwała wiele godzin. Uczniowie PCKZiU nie ukrywali, że na ten bal czekali z niecierpliwością.

- To ważny dzień. Studniówkę ma się tylko raz w życiu. To okazja do dobrej zabawy, ale też i wspomnień. Choć ja nadal nie mogę uwierzyć, że jesteśmy już w czwartej klasie. Ten czas minął szybko, za szybko - mówiła Magda, tegoroczna maturzystka.

Studniówka 2018 przeszła do historii... Wszystkim uczniom klas czwartych życzymy powodzenia i połamania piór na maturze!

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.