Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich im. Żołnierzy Września 1939 roku, połączone z konferencją oraz targami edukacyjnymi.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze pokazali się na Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich z bardzo dobrej strony. Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Celem Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich było przede wszystkim uczczenie pamięci Żołnierzy Września 1939 roku, ale również promowanie wartości patriotycznych i możliwość szkolenia naszej młodzieży. Dlatego w tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Jaworskiemu Klubowi Strzeleckiemu UR, panu prezesowi Rafałowi Sokołowskiemu, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy oraz wszystkim instytucją i osobom, które wsparły naszą imprezę - mówił starosta Stanisław Laskowski.

Po oficjalnym otwarciu konferencji na scenie zaprezentował się Klasyczny Kwintet Dęty Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zaprezentowali pieśni patriotyczno-żołnierskie, obejmujące okres od początku XIX wieku do czasów współczesnych.

Następnie nagrodzono najlepsze drużyny oraz zawodników. Sporymi osiągnięciami mogą się pochwalić szkoły z terenu powiatu jaworskiego. Wśród trzydziestu sklasyfikowanych drużyn, na czwartej pozycji w klasyfikacji łącznej wszystkich konkurencji uplasował się zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, w składzie Emilia Sulecka, Paula Topolnicka i Dawid Pilch. Siódme miejsce zajęła najlepsza drużyna PCKZiU w Jaworze w składzie Rafał Suszek, Patryk Zakrzewski i Michał Remiszewski, zaś kolejne dwie ekipy gospodarzy zawodów uplasowały się na miejscach siedemnastym i dwudziestym piątym. Najlepsza drużyna Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie w składzie Łukasz Kozubek, Marcin Jaśkiewicz oraz Piotr Ostrowski zajęła piętnaste miejsce, dwa kolejne znalazły się wśród drużyn zamykających klasyfikację.

Wygrali uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a trzecie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. 

W klasyfikacji drużynowej w biathlonie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu, przed zespołami V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Czwarte miejsce zajęła ekipa Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. 

W klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z karabinka KBKS najlepsza okazała się drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a trzecie miejsce zajął zespół jaworskiego PCKZiU! Drugi był Zespół Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu.

W klasyfikacji drużynowej rzutu granatem dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu. Najlepsze ekipy z powiatu jaworskiego zajęły miejsca 10-12, a były to dwie drużyny PCKZiU oraz zespół I LO.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt we wszytskich konkurencjach zwyciężyła Emilia Sulecka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, wyprzedzając Aleksandrę Róg oraz Karolinę Berendt z VII LO w Legnicy.

Z kolei w klasyfikacji indywidualnej chłopców najlepszy okazał się Dawid Pilch z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, a drugi był Marcel Kubiak z jaworskiego PCKZiU. Trzecie miejsce zajął Daniel Fecko z Zespołu Szkół w Lubomierzu.

Klasyfikację OPEN w biathlonie wygrał Kacper Karpiel z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, a drugi był Piotr Ostrowski z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. Klasyfikację OPEN w konkurencji strzelanie z karabinka KBKS zwyciężył Mateusz Czerwiński z ZSZiO w Kamiennej Górze, drugi był Dawid Pilch z I LO w Jaworze, trzecia Emilia Sulecka z I LO w Jaworze, czwarta Aleksandra Róg z VII LO w Legnicy, a piąta Paula Topolnicka z I LO w Jaworze. Natomiast w klasyfikacji OPEN rzutu granatem najlepszy był Dawid Pilch.

Podziękowano również sędziom, na czele z sędzią głównym, którym był Anatol Ryng. To oni czuwali w trakcie zawodów nad bezpieczeństwem uczestników i sprawnym przebiegiem rywalizacji.

Wyróżnione wraz z opiekunem Władysławem Woźniakiewiczem zostały także uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze Aleksandra Kita, Kinga Kuźnia oraz Weronika Dziopa - laureatki I stopnia VIII edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Później rozpoczęła się część konferencyjna, zaś równolegle trwały targi edukacyjne oraz pokaz sprzętu wojskowego, który zaprezentował 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca. Wykład "Polski Wrzesień 1939" wygłosił Mirosław Szkiłądź, kustosz Muzeum Regionalnego w Jaworze. Następnie o roli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w kształceniu kadr na rzecz obronności kraju mówił dr Zbigniew Cesarz.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

meloman
meloman22 września 2017 o 13:01
Cześć artystyczna była cudowna! koncert dosłownie jak w filharmonii i! to się nazywa godne uczczenie rocznic i świąt patriotycznych. może da to do myślenia osobom, które organizują "część artystyczną" w miejskim teatrze....uszy i oczy więdną jak się słucha po raz kolejny "siekiera motyka piłka szklanka...."
Lubię to! 7
Lolek
Lolekmeloman22 września 2017 o 15:49
Meloman się znalazł. A jakby Zenek Martyniuk przyjechał, to by w pierwszym rzędzie stał.
Lubię to! 1
Jaworzanka
Jaworzanka22 września 2017 o 12:56
Impreza na najwyższym poziomie o zasięgu nie tylko lokalnym. Wiele osób jest zdziwionych, że w Jaworze można coś takiego zorganizować, tylu ludzi przyjechało, nawet z Wrocławia, wojskowi, nawet konsul Węgier się pojawiła, posłanka była. myślę,że dla Jaworzan to wielki prestiż i nobilitacja, w końcu Jawor to raczej prowincja.
Lubię to! 7
Gregory
GregoryJaworzanka22 września 2017 o 13:21
Największy sojusznik - Orban - to i węgierska dyplomacja jest na fali...
Lubię to! 1
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz22 września 2017 o 09:15
Polak-Węgier 2 bratanki i do skrzypiec i do szklanki.
Lubię to! 6
nocny Marek
nocny Marek22 września 2017 o 02:24
Podobało mi się. Czekam na następne takie wydarzenie.
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.