Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Pewna wygrana z Halembą

Bez straty seta i bez większych problemów Olimpijki ograły na własnym boisku beniaminka - Katolicki Parafialny Klub Sportowy Halemba z Rudy Śląskiej.

Fot. jawor24h.pl © jawor24h.pl

Inauguracyjna partia była dość wyrównana. Podopieczne trenera Lesława Chrzanowskiego nie potrafiły wypracować sobie wyraźnej przewagi. Po bloku Mackiewicz - Kostiuk było 9:7, ale niedługo później na tablicy widniał wynik 11:11. Wyrównanie było niemal do końca seta, ale w decydującym momencie jaworzanki udowodniły swoją wyższość. Partię zakończyły dwa ataki z lewej - najpierw Doroty Dydak, później Aleksandry Deptuch - przedzielone czasem dla gości.

W drugim secie zespół z miasta św. Marcina nie pozwolił przyjezdnym na wiele. Co prawda, rozpoczęło się remisem 4:4, ale później przewaga Olimpijek systematycznie rosła. Ostatecznie zakończyło się wygraną gospodyń do 14.

Trzecia partia skończyła się identycznym wynikiem jak pierwsza. Do stanu 10:10 obie drużyny szły niemalże punkt za punkt. Wówczas ekipa znad Nysy Szalonej zaczęła budować przewagę. Wiktoria Szymczyk zapunktowała z zagrywki na 14:10, Anna Kulbida popisała się skutecznym serwisem wyprowadzając Olimpię na 16:12, a kiedy Dydak atakiem z lewej zakończyła długą wymianę było 18:12.

Wydawało się, że Olimpijkom już nic nie grozi. Tymczasem moment dekoncentracji sprawił, że zespół z Halemby zredukował straty do 21:20, a trener Chrzanowski musiał poprosić o czas. Pomogło, bo gdy goście wzięli przerwę, było już 24:21, po ataku z lewej Dydak. Finalnie set skończył się wynikiem 25:22.

Po spotkaniu odbyło się jeszcze jedno wydarzenie. Olimpijki zaprezentowały bowiem nowe stroje meczowe, które zobaczyć można w naszej galerii. 

 

Olimpia - KPKS Halemba Ruda Śląska 3:0 (25:22; 25:14; 25:22)

Olimpia: Mirosławska, Dydak, Dębicka, Grubasz, Kulbida, Mackiewicz, Knop, Deptuch, Kostiuk, Szymczyk, Gul, Kwolek (L), Mossur (L); trener Lesław Chrzanowski

MVP: Dorota Dydak

 

Wyniki pozostałych meczów 13 kolejki:

Polonia Świdnica - PLKS Pszczyna 3:0 (20, 11, 19)

Polonia Łaziska Górne - Impel II Wrocław 0:3 (-22, -16, -24)

Sokół Radzionków - TKS Ekobet Tychy 3:1 (23, 14, -25, 21)

Częstochowianka - Sokół Katowice 3:1 (19, -25, 16, 20)

MSK Mysłowice - SMS II PZPS Szczyrk 3:0 (20, 16, 22)

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.