Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Olimpia zaczyna zwycięstwem

Około godziny trwał inauguracyjny pojedynek nowego drugoligowego sezonu w sali przy Placu Bankowym. Olimpia pewnie pokonała katowicki Sokół 43 AZS AWF.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Pierwszy set był chyba najbardziej wyrównany. W kluczowym momencie Olimpijki prowadziły 21:19. Gdy po chwili przewaga jaworzanek zwiększyła się o punkt, opiekun gości poprosiła o czas. Na niewiele się to zdało. Partię zakończyły dwa ataki z prawej strony Anny Kulbidy. Olimpia wygrała do 20.

Drugiego seta gospodynie rozpoczęły prowadząc 6:3 i 8:6. Przy stanie 11:7 trener katowiczanek poprosiła o przerwę. To pomogło, bowiem Olimpia prowadziła jeszcze 12:8, a później nastąpiła znakomita seria Sokoła. Przyjezdne doprowadziły do stanu 12:13. Kiedy blok Mackiewicz - Kulbida wyrównał na 15:15, podopieczne Lesława Chrzanowskiego złapały drugi oddech. Za chwilę katowiczanki odbiły piłkę od sufitu, a Anna Kulbida zapunktowała z zagrywki i przewaga Olimpijek urosła do dwóch "oczek". W końcówce dobra zagrywka Agaty Mackiewicz pomogła jaworzankom odskoczyć na 23:17. Ostatecznie skończyło się 25:19.

Choć trzecią partię Olimpia zakończyła z największą przewagą punktową, początek seta wcale na to nie wskazywał. Sokół rozpoczął od pięciopunktowej przewagi. Wówczas trener Chrzanowski poprosił o czas, a jaworzanki rozpoczęły odrabianie strat. Kiedy Patrycja Grubasz zdobyła punkt na 4:6 bezpośrednio z zagrywki, kibice mogli być już spokojniejsi. Za chwilę było już 6:6 i to goście żądali przerwy. Wówczas inicjatywa należała już jednak do Olimpii.

Na 13:8 wyprowadziła jaworzanki Dorota Dydak, punktując z zagrywki. Za chwilę z lewej strony skutecznie zaatakowała Aleksandra Deptuch, co oznaczało drugi czas dla przyjezdnych. Gdy asem serwisowym popisała się Grubasz, a Olimpijki prowadziły 22:16, jasne stało się, że nic już nie odmieni losów spotkania. Wygrana 25:18 przypieczętowała zwycięstwo 3:0 w całym meczu.

 

Olimpia Jawor - Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:0 (25:20; 25:19; 25:18)

Olimpia: Dydak, Grubasz, Kulbida, Mackiewicz, Deptuch, Kostiuk, Kwolek (L) oraz Mossur (L), Mirosławska, Gul, Czerniej, Dębicka, Pomarańska, Knop, Szmydt; trener Lesław Chrzanowski

Sokół 43: Czajkowska, Wróbel, Biskup, Rusek, Wysocka, Skowrońska, Kroplewska, Lisowska, Kramar; trenerki Ewa Matyjaszek, Katarzyna Szczepańska

MVP: Anna Kulbida

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ewela
ewela8 października 2017 o 14:29
brawo dziewczyny!
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.