Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Kulinarne zajęcia dla przedszkolaków

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Dlatego wójt Mirosław Brzozowski wyszedł z propozycją wprowadzenia w oddziałach przedszkolnych innowacji pedagogicznej pn. „Kulinarne przedszkole”.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Inaugurująca zajęć miała miejsce wczoraj (31 sierpnia) w Przedszkolu w Piotrowicach. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w kulinarnych zajęciach, które wprowadziły ich w tematykę przedmiotu. Najmłodsi tworzyli owocowe szaszłyki, gofry, koktajle, które na koniec wszyscy z wielką przyjemnością smakowali.

Podczas spotkania rodzice jednym głosem podkreślili, że zajęcia są bardzo ciekawe, a ich pociechy mogą w interesujący i zdrowy sposób spędzić czas. 

Warto podkreślić, że pomysłodawcą kulinarnego przedszkola jest wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski. 

- Propozycję wdrożenia kulinarnego przedszkola zaprezentowałem zaprzyjaźnionej Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, której władze zaoferowały współpracę w zakresie przeprowadzania zajęć z wykładami na temat dietetyki oraz spotkań ze studentami tej uczelni - mówił wójt Mirosław Brzozowski, dodając: - Na realizację innowacji pedagogicznej „Kulinarne przedszkole” zostaną przeznaczone stosowne środki finansowe z budżetu Gminy Męcinka”. 

Dodajmy, że podczas zajęć dzieci będą rozwijać swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną. Będzie to niesamowita podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Z pewnością, kulinarne przedszkole będzie dla przedszkolaków dobrą zabawą, której efektem będą właściwe nawyki żywieniowe.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

.
.1 września 2017 o 14:39
fajnie
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.