Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Kosiarze stanęli w szranki

Za nami druga edycja imprezy "Muchowski Kosiarz". Zarówno wśród pań, jak i panów najlepsi okazali się reprezentanci Pomocnego - Barbara Brzuszek oraz Andrzej Żądło.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Wydarzenie poprzedziła polowa Msza Święta sprawowana przez ks. Marka Lacha, proboszcza parafii pw. św. Marcina w Pomocnem. Następnie przybyłych do Muchowa powitała sołtys Janina Porębska oraz wójt Mirosław Brzozowski.

- Chciałbym pogratulować wam, że podjęliście się tego dzieła i robicie tę imprezę w takim wymiarze w jakim robicie. My, władze gmninne, jesteśmy tylko od tego, żeby wam pomagać w sprawach niezbędnych. To miejsce i impreza świadczą o wielkich możliwościach mieszkańców Muchowa. Popatrzcie ile pięknych rzeczy przez te trzy lata byliście w stanie zrobić. Jesteśmy na boisku, które sami doprowadziliście do takiego stanu, macie wiatę, na którą ciężko zapracowaliście oraz jej przepiękne otoczenie, będące też waszą pracą. I przede wszystkim ta impreza - Muchowski Kosiarz. Cieszę się, że mogę tutaj z wami być - mówił wójt Mirosław Brzozowski. 

Co ważne, do rywalizacji stanęła większa liczba kosiarzy niż przed rokiem. Nie zabrakło pań, wśród których tryumfowała Barbara Brzuszek z Pomocnego. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kiełb z Sichowa. Wśród panów, podobnie jak przed rokiem, zwyciężył Andrzej Żądło z Pomocnego. Na kolejnych miejscach w ósemce znaleźli się Edward Sinkowski z Rogoźnicy, Sylwester Miciak z Muchowa, Włodzimierz Prządkiewicz z Przedwojowa, Dominik Paszyński z Płóczek Dolnych, Tomasz Kowal z Wał, Marian Kasprzyk z Przedwojowa, Bolesław Sajdak z Przedwojowa.

W konkursie piłowania drzewa najlepszy okazał się duet Dominik Paszyński - Wojciech Lichoń. Na najmłodszych czekały dmuchańce oraz balonowe kule. Na scenie wystąpili m.in. zespół "Złote nutki" z Przedwojowa oraz tancerze z grupy tanecznej "K-DANCE". 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.