Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Jaworscy seniorzy chcą być aktywni

Wczorajsze spotkanie seniorów w ECMEN-ie pokazuje, że nasi seniorzy chcą być aktywni i działać dla dobra lokalnej społeczności.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

Na początku Irena Krukowska-Szopa z Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” rozwinęła temat „Seniorzy a demografia - wskaźniki aktywnego starzenia się”. Natomiast dobre praktyki aktywności obywatelskiej seniorów omówiła Ewa Pańczak również z Fundacji „Zielona Akcja”.

Spotkanie w ECMEN-ie odbyło się z inicjatywy Jaworskiej Rady Seniorów.

- To my musimy zintegrować seniorów do aktywności społecznej, do uczestnictwa w procesach decyzyjnych i kształtowania polityki lokalnej. Rada ma opracowany program pracy na całą kadencję. Pierwszym, priorytetowym zadaniem jest rozpowszechnić Ogólnopolską Kartę Seniorów. Jest to bardzo ważna rzecz dla seniorów. W całej Polsce jest 700 firm, które udzielają zniżek seniorom. Niestety, w Jaworze niema takiej firmy, ale myślę, że w niedługim czasie wpłyniemy na przedsiębiorców, którzy będą chcieli dawać ulgi seniorom, przynajmniej naszym - jaworskim. Karta jest ogólnopolska, więc można z niej korzystać wszędzie, wyjeżdżając na wczasy itp. Chcemy również inicjować i organizować imprezy plenerowe pod hasłem „Seniorze nie siedź w domu”. Kolejnym naszym zadaniem jest odbudowanie fontanny w parku. Chcemy to zrobić systemem gospodarczym, społecznym, żeby to nie kosztowało kroci. Liczymy na wsparcie całego społeczeństwa seniorów - mówił Stanisław Hońdo, przewodniczący Jaworskiej Rady Seniorów.

Dodał, że Rada Seniorów ma w planie rozwiązać problem barier architektonicznych w mieście oraz chce wprowadzić ciekawe konkursy np. najlepszy działkowiec, najładniejsza ulica w Jaworze, a także najładniej prezentująca się seniorka. 

- Program, który w październiku Rada Seniorów zatwierdzi, będzie podany do publicznej wiadomości - zaznaczył Stanisław Hońdo. 

Ważnym elementem wczorajszego spotkania była debata. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, a każda z nich miała za zadanie omówić wybrany temat. Poruszono tematy tj. współpraca i skuteczna komunikacja między seniorami, czystość i porządek w przestrzeni publicznej, angażowanie seniorów do podejmowania aktywności społecznej, a także przestrzeń przyjazna seniorom. Po około półgodzinnych dyskusjach w grupach podsumowano wypracowane założenia.

Podczas spotkania zachęcano seniorów do zapisania się do Jaworskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a w ramach rozrywki do Klubu Brydża.

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

elektorat socjalny?
elektorat socjalny?9 listopada 2017 o 08:48
https://obserwatorpolityczny.pl/?p=8294
Lubię to! 0
prozaiczne
prozaiczne9 listopada 2017 o 08:38
moja sąsiadka poszła, bo ma niską emeryturę i liczy na darmowe wycieczki i inne bonusy z budżetu gminy i karty seniora
Lubię to! 0
Ursyn
Ursyn9 listopada 2017 o 08:13
Wszyscy seniorzy na prezentowanych fotkach są bardzo smutni . Wyjątek stanowi, uśmiechnięty i wciąż aktywny radny .
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.