Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Gimnazjaliści z Marcinowic w Rzymie

Gimnazjaliści z Marcinowic i uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie wyruszyli wraz ze swoimi opiekunami do Rzymu.

Fot. Gimnazjum Marcinowice © Gimnazjum Marcinowice

W sobotę, 22 kwietnia gimnazjaliści z Marcinowic i uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie wyruszyli wraz ze swoimi opiekunami: Panią Iwoną Sieracką, Jolantą Babiarską, Aliną Niedzielą i Joanną Kawczyńską w kolejną już podróż marzeń - do Rzymu.

Najpierw zawitali do miasta najsłynniejszych kochanków świata - Werony. Po drodze zwiedzili też Pizę, a w niej zachwycający Plac Cudów. Kolejny cel podróży to Watykan. Młodzież podziwiała dzieła zgromadzone w Muzeach Watykańskich, freski Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej i bazylikę Św. Piotra. Następnego dnia gimnazjaliści uczestniczyli w audiencji papieskiej na Plac u Św. Piotra, następnie złożyli kwiaty na cmentarzu  żołnierzy polskich na Monte Cassino. Ostatni dzień zwiedzania to Wieczne Miasto i jego najsłynniejsze zabytki. Nie zabrakło czasu na słynną włoską pizzę i najlepsze na świecie lody. Wspólne wyjazdy młodzieży z Marcinowic i Dublina to już tradycja. Znów zawiązały się nowe przyjaźnie, które z pewnością będą kontynuowane.

Nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach składają serdeczne podziękowania pani Iwonie Sierackiej za współpracę przy organizacji wycieczek i możliwość organizacji wymiany młodzieży. W planie kolejne wyprawy we wspólnej podróży dookoła świata. Może Barcelona, Izrael? Marzenia przecież się spełniają!

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Anty
Anty9 maja 2017 o 11:11
Ależ te odpowiedzi zjadliwe ! To prawda, że poziom człowieka mierzy się jego umiejętnością konwersacji. Do autora reportażu - malutka dygresja - należy przemyśleć tytuł, jaki się nadaje, gdy ilustruje się go konkretnym zdjęciem. Może lepiej byłoby : (Foto) Gimnazjaliści z Marcinowic we Włoszech. Pozdro.
Lubię to! 0
Obsetwator
Obsetwator2 maja 2017 o 20:14
Caly tekst się czyta a nie tylko tytuł + zdjęcie
Lubię to! 4
koala
koala2 maja 2017 o 19:24
Ale fotka jest pod wieżą w Pizie :-)))) a nie Rzymie
Lubię to! 1
iks
ikskoala3 maja 2017 o 12:02
Przeczytaj CAŁY tekst i obejrzyj CAŁĄ galerię a dopiero później komentuj.
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.