Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO, FILM) Zatrzymani za kradzież rozbójniczą w sklepie

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Łupem sprawców padły artykuły kosmetyczne. Funkcjonariusze wytypowali napastników chwilę po otrzymanym zgłoszeniu. Pierwszy z podejrzanych, który zaatakował pracownicę sklepu, znalazł się w rękach stróżów prawa już następnego dnia rano. Drugi, który się ukrywał wpadł dwa dni później. Teraz napastnicy, którzy w przeszłości byli już karani za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 21.00 w jednym z mini marketów na terenie Jawora. Jak ustalili policjanci, do jego wnętrza weszło dwóch  młodych mężczyzn, którzy od razu skierowali się w kierunku stoiska z kosmetykami. Tam zaczęli chować do kieszeni i rękawów kurtek żele pod prysznic oraz dezodoranty, a następnie próbowali wyjść ze sklepu. Pracownica marketu, która zauważyła kradzież próbowała ich zatrzymać. Wówczas została zaatakowana przez złodziei. Następnie sprawcy uciekli z łupem wartości ponad 330 zł.

Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze, którzy pojawili się w sklepie chwilę później, na podstawie uzyskanych informacji wytypowali podejrzanych o ten czyn dwóch jaworzan. Ich zatrzymanie było kwestią czasu. W ręce zajmujących się tą sprawą jaworskich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu pierwszy ze sprawców wpadł już następnego dnia rano w miejscu swojego zamieszkania. 19-latek z Jawora był całkowicie zaskoczony.

Drugi z podejrzanych próbował się ukryć. Udało mu się uniknąć stróżów prawa zaledwie przez jedną dobę. Intensywne czynność pozwoliły bowiem kryminalnym namierzyć go w mieszkaniu jego dziewczyny dwa dni po dokonanym przestępstwie. 24-letni jaworzanin trafił  do policyjnego aresztu, gdzie przebywał już jego 19-letni kompan.

Obydwaj jaworzanie byli dobrze znani funkcjonariuszom i wielokrotnie notowani. Policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie usłyszeli oni zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Grożąca 24-latkowi kara będzie powiększona o połowę bowiem działał on w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy i to w dodatku na warunkowym, przedterminowym zwolnieniu z odbywania kary.

Film z zatrzymania dostępny jest TUTAJ.

__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Z . Źebro
Z . Źebro11 lutego o 12:17
Niech im krata ciężką będzie
Lubię to! 0
Janóż
Janóż8 lutego o 17:27
na tych fejsbukach się nauczyli kraść.
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin7 lutego o 13:38
Następni ***
Lubię to! 0
:(
:(7 lutego o 09:44
Za robotę by się wzięli nieroby, a nie okradanie. Tacy młodzi a już zdemoralizowani.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.