Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(Film) Uchwalili proinwestycyjny budżet

Aż 11 mln zł przeznaczono na realizację inwestycji w Gminie Męcinka na 2017 r. To największa kwota inwestycji rocznych w historii tej gminy.

Zaplanowano wiele przedsięwzięć zabezpieczających podstawowe potrzeby mieszkańców, takie jak sieci wodociągowe oraz systemy kanalizacyjne. Wiele zadań dotyczy poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnej jak np. budowa chodników, dróg, a także zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Męcinka. Ujęto również remont świetlicy wiejskiej w Chełmcu oraz budowę parkingów przy obiektach użyteczności publicznej (Urząd Gminy i GOPS).

W projekcie budżetu na 2017 r. zabezpieczono także środki finansowe na realizację Budżetu Obywatelskiego i Funduszu Sołeckiego. To fundusze, które zostały przekazane do dyspozycji mieszkańcom poszczególnych sołectw na realizację lokalnych potrzeb inwestycyjnych.

Na wiele zadań pozyskano już dofinansowanie: ponad pół miliona na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, ponad dwa miliony na budowę chodnika i przebudowę drogi w Sichowie, ponad pół miliona na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Do dofinansowania zakwalifikowana została również budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Chełmcu.

Ogółem budżet Gminy Męcinka na 2017 r. wyniesie 28 909 463 mln zł. Projekt budżetu na 2017 r. przygotowany został przez wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego, a w dniu 29 grudnia 2016 r. jednogłośnie uchwalony na sesji przez radnych Gminy Męcinka.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

opolak
opolak20 lutego 2017 o 19:21
Jak mają wizjonerów to tylko pogratulować - niestety pieniądze nie leżą na ulicy. Trzeba się o nie starać mając plany , projekty, które są mocno uzasadnione. Przed Męcinka duże szanse na sukces, bo ma wiele atutów. piękny region, do zaoferowania MERCEDESowi. Tylko szykować działki, a chętnych będzie mnóstwo.
Jawor śpi. Jego wola.
Lubię to! 0
Adam
Adam30 grudnia 2016 o 08:33
Przyznam, że czuję się bezpiecznie mieszkając w tej gminie od pół roku czego nie czułem mieszkając w Jaworze
Lubię to! 6
jaworzanka
jaworzankaAdam30 grudnia 2016 o 15:44
a ja lubię dreszczy emocji
Lubię to! 1
Super
Super30 grudnia 2016 o 08:28
Męcinka!!!
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Jaworskie Towarzystwo Sportowe - KRS: 0000186185
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.