Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FILM, FOTO) IV gminne spotkanie wigilijne dla mieszkańców w Męcince

Już po raz czwarty w Gminie Męcinka odbyło się gminne spotkanie wigilijne dla wszystkich mieszkańców.

Uroczystość, która poprzedzona została Mszą Świętą rozpoczął organizator wydarzenia Wójt Gminy Męcinka składając zgromadzonej społeczności lokalnej świąteczne życzenia. Tradycyjnie jak co roku było wspólne kolędowanie w wykonaniu dzieci z gminnych przedszkoli, uczniów i zespołów folklorystycznych.

Wśród odśpiewanych utworów nie zabrakło „Kolędy dla nieobecnych” zadedykowanej wszystkim bliskim, którzy odeszli do wieczności. Mieszkańcy w życzliwej atmosferze podzielili się opłatkiem oraz smakowali przygotowanych wigilijnych potraw. Tradycją świątecznych spotkań plenerowych jest także jarmark bożonarodzeniowy, na którym mieszkańcy prezentują swoje rękodzieła oraz potrawy lokalne. Specjalną atrakcją dla dzieci był wielbłąd, na którym dzieci mogły jeździć do woli.

- Dziękuję przedstawicielom sołectw, radom rodziców ze szkół z Męcinki i Piotrowic, zespołom ludowym, dyrektorkom szkół, nauczycielkom szkół podstawowych, nauczycielkom przedszkola, przedszkolakom i ich rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego świątecznego wydarzenia. Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy w Męcince, że zaangażowali się w przedsięwzięcie, które jednoczy i integruje społeczność lokalną oraz kultywuje naszą piękną chrześcijańską tradycję – mówi wójt Mirosław Brzozowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.