Logo Jawor24h.pl
Reklama
JAKO Polska Sp. z o.o. - oferujemy odzież sportową, w tym komplety piłkarskie, akcesoria sędziowskie, ochraniacze, piłki nożne, torby i plecaki. Wykonujemy także nadruki na koszulkach.
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Ekspres z Budapesztu... do Jawora

Dolnośląskie Zawody Strzeleckie im. Żołnierzy Września 1939 roku honorowym patronatem objęła Konsul Generalny Węgier w Krakowie dr hab. Adrienne Körmendy. W trakcie uroczystego podsumowania rywalizacji podkreślano przyjaźń polsko-węgierską.

Fot. Paweł Sasiela

- Rok 1939 to także kontekst węgierski. W tamtym czasie Adolf Hitler, przywódca Niemiec, które napadły na Polskę zażądał od Węgier tego samego. Ówczesny premier Pál Teleki wysłał notę dyplomatyczną z taką treścią: "prędzej wysadzę swoje linie kolejowe niż zaatakuję braci Polaków". Dzisiaj w Jaworze gościmy konsul Węgier. Dziękujemy za przybycie - mówił wicestarosta Arkadiusz Baranowski, wręczając konsul upominek od mieszkańców Ziemi Jaworskiej.

Następnie głos zabrała Danuta Markiewicz, której dziadek służący w 1939 roku w Armii "Karpaty", uratował na Węgrzech swoje życie w czasie II wojny światowej.

- Bardzo się cieszę, że mam możliwość, o której marzył kiedyś mój dziadek, żeby na ręce przedstawiciela Węgier przekazać moje najgłębsze i najszczersze podziękowania i to nie tylko moje, ale w imieniu całej naszej rodziny. Dziękujemy za to, że państwo węgierskie i naród węgierski tak naprawdę ocaliły życie mojego przodka. Jestem wdzięczna za to, że po tylu latach nie musimy jak inne rodziny polskich żołnierzy tego tragicznego września jeździć do Bykowni, Charkowa czy Katynia, szukać śladów swoich bliskich. Mieliśmy dziadka przy sobie, był dla nas żywą historią, źródłem prawdziwej wiedzy historycznej. Zawsze, wszystkie jego wspomnienia, które nam przedstawiał, te z I wojny światowej, z legionów i z września 1939 roku, zawsze zbiegały się w jednym puncie - Węgry. Zawsze, gdy mówił o pięknym naddunajskim kraju widziałam w jego oczach radość - mówiła Danuta Markiewicz, przewodnicząca jaworskiego Klubu "Gazety Polskiej". 

Wzruszenia takim przyjęciem nie kryła przedstawicielka państwa węgierskiego.

- Jestem głęboko wzruszona, że tutaj, w tym miejscu pamiętają o tym, jak Węgrzy otwierali swoją granicę, domy i swoje serca przed Polakami. Otwierali, ponieważ uważali, że jest to ich obowiązek. Bo jest obowiązkiem pomagać wszystkim, którzy potrzebują pomocy. Ale szczególnym obowiązkiem jest pomagać braciom, a Polak jest dla nas bratem - podkreślała dr hab. Adrienne Körmendy.

Na Węgrzech funkcjonuje określenie "Ekspres z Warszawy", mówiące o tym, że zmiana władzy w kraju ze stolicą w Budapeszcie jest poprzedzona podobną zmianą w Polsce. Tymczasem dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Węgier w Krakowie, odwiedziła Jawor w przededniu wizyty w Polsce węgierskiego premiera Viktora Orbána.

Reklama

Komentarze (67)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

wDB
wDB23 września o 17:34
przecież posłanka Witek wskazując kandydata na burmistrza spoza Jawora (czyli Legnicy) pokazała jasno ,że nie ma już ,wg jej, wśród jaworzan dobrego kandydata na to stanowisko! Pomyślcie przez chwilę co by się działo w ratuszu i podległych jednostkach jak by wygrał PISowiec. Czystki ,aż do sprzątaczki i obsadzanie stanowisk swoimi ewentualnie klerem.Oczywiście istniałby zaciąg ,ale z Legnicy. I miejcie pewność członkowie PP czy nawet bezpartyjni ,że czystki dotknęłyby was w pierwszej kolejności.Trudno mi to ocenić , bo być może takie "trzęsienie ziemi " po 12 latach zapaści Jawora okazało by się zbawienne dla Jawora.
Lubię to! 6
nie siej fermentu
nie siej fermentuwDB23 września o 18:01
jesteś w błędzie, w powiecie nie zrobił czystek, choć tam są zastani ludzie po Jarosińskim z SLD-widać nie wszyscy działają jak obecna ekipa PO-SLD w gminie
Lubię to! 8
fakt
faktwDB24 września o 08:03
w gminie wymieniono nawet sprzątaczki
Lubię to! 6
do wDB
do wDBwDB24 września o 08:15
patrząc na roszady kadrowe w urzędzie i jednostkach podległych, to w gminie od początku kadencji sukcesywnie w większości bezpartyjni jaworzanie zastępowani są ludźmi powiązanymi z PO, SLD, EB Razem i WS Ziemi Świdnickiej i to w większości spoza naszego powiatu i na wszystkich szczeblach, włącznie z obsługą
Lubię to! 7
Z
Z23 września o 10:19
To co robi teraz Eb to tzw. gownoburza, pierwsza uczestniczka od wszystkiego pisze już *** posty na fb, a coniektorzy to kupują. Wszyscy udostępniają to samo. Celowa zagrywka panującego.
Lubię to! 3
Gregory
GregoryZ23 września o 10:28
To się zapytaj tych, którzy podpisali się pod petycją, czy uważąją że to g***burza? Powiedz im to prosto w oczy, a nie wypisujesz to w komentarzach. Trochę odwagi!
Lubię to! 4
Mistrz
MistrzZ23 września o 11:22
Przepraszam, ale co to za w ogóle słownictwo? Światła są potrzebne, więc w czym problem?
Lubię to! 4
Z
ZMistrz23 września o 11:48
To dlaczego Eb razem milczeli przez dwa poprzednie lata,???? Nie macie pojęcia o marketingu politycznym. Łykacie wszystko co medialne jak młode pelikany. Oczywiście,ze światła są potrzebne.
Lubię to! 4
Zawiedziony wyborca
Zawiedziony wyborcaZ23 września o 18:24
A może niech EB zbiera petycje o darmową komunikację miejską to jest przecież w jego kompetencji !
Lubię to! 3
zmiany
zmiany23 września o 00:47
Robert Matkowski-nauczyciel (obecny dyrektor OSiR) kandydował z PO, Joanna Piotrowicz-prawnik (obecna dyrektor JOK) kandydowała z SLD
Lubię to! 5
Gregory
Gregoryzmiany23 września o 09:35
No ale są z Jawora, to o co kaman?!
Lubię to! 4
po "linii"
po "linii"zmiany23 września o 09:42
PO-SLD
Lubię to! 4
Gregory
Gregorypo "linii"23 września o 10:26
Bo jak w Starostwie i jednostkach podległych (PORE, PCPR, SOSW) zatrudniają "po linii" PP i PIS to już jest OK?! "Kali ukraść krowę - dobrze. Kalemu ukraść krowę - źle"
Lubię to! 6
bzdura
bzdurapo "linii"23 września o 11:09
a w starostwie, po zmianie pozwalniani urzędników i wymieniono ich na "swoich", tak jak w urzędzie?
Lubię to! 7
Punkt
Punktpo "linii"23 września o 11:54
Analogiczne sytuacje w jednostkach podległych UM i Starostwa. Np. Dyrektorka PORE i dyrektor SOSW. Nie tajemnica
Lubię to! 2
do Punkt
do Punktpo "linii"23 września o 18:03
a w samym urzędzie starostwa były czystki ludzi z SLD i wymiana na "swoich", czy pracują dalej?
Lubię to! 7
czy Ty wiesz o czym mówisz?
czy Ty wiesz o czym mówisz?po "linii"23 września o 18:06
Gregory, Punkt, a czy w starostwie były wymuszenia podpisywania niekorzystnych porozumień, pozbawiania ludzi wolności, itp.
Lubię to! 7
polityka kadrowa
polityka kadrowapo "linii"23 września o 18:12
uważam, że dalsza dyskusja i jałowa wymiana zdań jest bezsensowna, bo to nie jest sprawa do rozstrzygnięcia na forum, tylko w innym trybie
Lubię to! 5
sceptyk
sceptykpo "linii"23 września o 20:02
"pozbawianie ludzi wolności?! Czy ty widzisz, jakie brednie wypisujesz? Kogo pozbawiono wolności? Chyba jedną panią uwolniono od przykrego obowiązku świadczenia pracy na rzecz znienawidzonego pracodawcy. Za to teraz może się realizować w przyjaznym otoczeniu Starosty. :) To powinna być za to wdzięczna, czyż nie?!
Lubię to! 1
Pani
Panipo "linii"23 września o 20:17
sceptyku, to co piszesz, to jest nic innego jak pomówienie i szykany, całe szczęście, że toczy się już odpowiednie postepowanie
Lubię to! 7
Pani
Panipo "linii"23 września o 20:22
Dodam jeszcze tylko, że część zarzutów już została potwierdzona, w tym pozbawianie wolności. Twoje komentarze są przejawem zwykłej arogancji, bezczelności i tylko potwierdzają zasadność zarzutów.
Lubię to! 7
sceptyk
sceptykpo "linii"24 września o 06:47
niby co jest pomówieniem? Nie została zwolniona z UM? Nie pracuje w Starostwie? A z UM odeszła w "miłej i przyjaznej" atmosferze? Gdzie napisałem nieprawdę?
Lubię to! 0
dobra rada
dobra radapo "linii"24 września o 07:50
sceptyku, ciągle rozsiewasz jakieś plotki, pomówienia, szykany, zajmij się swoją osobą i tym, co inni na Twój temat sadzą
Lubię to! 6
PO
PO23 września o 00:36
Dawid Bania ze Strzegomia (obecny informatyk w UM w Jaworze) zasiadał obwodowej komisji wyborczej nr 18 z ramienia PO (http://bip.strzegom.pl/public/get_file_contents.php?id=310118), Jakub Jagiełło (obecnie zatrudniony w wydziale promocji UM Jawor) był asystentem Piotra Borysa z PO (https://www.goldenline.pl/jakub-jagiello2/). Emilian Bera-PO (http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/emilian-bera,882.html).
Lubię to! 7
Z
ZPO23 września o 10:17
Nawet na te tance na rynku, przemoc wobec kobiet ściągany jest Strzegom, jakby u nas nie było kogo. Żenada.
Lubię to! 8
rozwój gospodarczy Jawora
rozwój gospodarczy JaworaZ23 września o 11:38
czyli pieniądze z jaworskiego budżetu wypływają poza miasto, do powiatu świdnickiego-Strzegomia, Świdnicy, etc.?
Lubię to! 9
skala
skala23 września o 00:22
W JOK kolejne zmiany, wypowiedzenia... Ilu jaworzan jeszcze za obecnego burmistrza straci pracę i zatrudnionych zostanie ludzi spoza Jawora, spoza powiatu jaworskiego?
Lubię to! 9
Muamar kadafi
Muamar kadafiskala23 września o 08:51
Tyle ile będzie konieczne jeśli będą wydajniejsi od poprzedników to niech lecą krnąbrne głowy każdy kij ma 2 końce przez 3 kadencję pana Artura jaka komitywa powstała i sitwa dyrektorem joku była przedszkolanka sąsiadka uw będącego przy władzy burmistrza więc moim zdaniem czas pokaże a nuż okażą się kompetentnymi uczciwymi i wydajnymi urzędnikami dajmy szansę tym co jej nie mieli ewentualnie napcha sobie badziuch ktoś nowy poco tuczyć tych co przez 3 kadencję dorobili się otyłości spójrzmy z tej strony pozdrawiam życzę udanej soboty :)
Lubię to! 6
skuteczność
skutecznośćMuamar kadafi23 września o 09:20
Z moich obserwacji, to przez 3 lata rządów i pobierania wysokich gaży z jaworskiego budżetu z programu wyborczego do końca 2017 r. powstanie może dokumentacja projektowa na letni basen, ale może się mylę.
Lubię to! 6
żartujesz?
żartujesz?skala23 września o 08:53
to są właśnie te obiecane miejsca pracy dla jaworzan?
Lubię to! 4
realnie
realnieskala23 września o 09:04
Muamar Kadafi-w większości tym ludziom ich lokalne środowisko powiedziało NIE i zostali zatrudnieni przez obecnego burmistrza Jawora
Lubię to! 4
realnie
realnierealnie23 września o 09:10
kosztem jaworzan i na koszt jaworzan
Lubię to! 5
Muamar kadafi
Muamar kadafirealnie23 września o 09:19
Myślę że to nie są te właśnie konkretne miejsca ja na urzędnika bym się nie nadawał tak coś czuję a co do miejsc pracy to obietnica nie realna nią burmistrz mógł kupić jedynie naiwny głos ponad połowa kadencji minęła dajmy szansę tym co są jeśli się nie sprawią wybierzemy kogoś innego ot cała filozofia mają jeszcze trochę czasu na to aby się wykazać :)
Lubię to! 1
jaworzanin
jaworzaninrealnie23 września o 09:46
masz rację, jeszcze trochę czasu im zostało, jeszcze trochę ich tu może zatrudnić, ot cała filozofa
Lubię to! 4
zamiejscowa ekipa
zamiejscowa ekipa22 września o 23:53
Monika Lucyna Żmijewska (zd. Markiewicz), zam. Strzegom, zgłoszona była przez KW Wspólnotę Samorządową Ziemi Świdnickiej do Miejskiej Komisji Wyborczej w Strzegomiu powołanej załącznikiem 32 do Postanowienia Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu z dnia 22 września 2014 r. We WSZŚ-w zarządzie działają też Lech Markiewicz (ojciec)-jako Z-ca Przewodniczącego WS Ziemi Świdnickiej, Lilla Gruntkowska (świdnicka kancelaria obecnie obsługująca UM Jawor i jednostki podległe, członek Rady Nadzorczej jaworskiej sp. Inwestycje)-jako Członek Zarządu WS Ziemi Świdnickiej, Waldemar Brykalski-jako Rzecznik WS Ziemi Świdnickiej, Roman Etel (członek Rady Nadzorczej jaworskiej sp. Inwestycje)-jako Przewodniczący WS Ziemi Świdnickiej i Koła Miejskiego w Świdnicy. http://wspolnotasamorzadowa.org/ludzie-wspolnoty/
Lubię to! 11
WSZŚ
WSZŚzamiejscowa ekipa23 września o 00:02
Ze WS Ziemi Świdnickiej do rady powiatu świdnickiego kandydował też z okręgu 1 Tomasz Kościów-zatrudniony przez obecnego burmistrza w UM Jawor. http://swidnica24.pl/sa-kandydaci-z-castingu-2/
Lubię to! 11
made in Świdnica
made in Świdnicazamiejscowa ekipa23 września o 14:29
a to nie koniec "świdnickiego zaciągu"
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkanieczamiejscowa ekipa24 września o 13:54
SZOK, czy w urzędzie miejskim jest jeszcze jakiś pracownik nie związany z obecną władzą, tzn nie kandydujący do rady miejskiej tu lub w Strzegomiu czy Świdnicy/ Co się dzieje z tym Jaworem?
Lubię to! 8
Irek
Irekzamiejscowa ekipa24 września o 15:32
czyli Bera ma to powiedzenia tyle co żyd za okupacji a rządy sprawuje Żmijewska z tatusiem ???
Lubię to! 6
u źródła
u źródłaIrek24 września o 15:44
zapytaj pracowników urzędu kto rządzi, czym zajmuje się zajmują, itp.
Lubię to! 8
???
???zamiejscowa ekipa8 listopada o 10:16
czy co, korupcja (klientelizm, kumoterstwo, itp.)?
Lubię to! 2
Mistrz
Mistrz22 września o 20:34
Gdzie jest informacja o petycji w sprawie sygnalizacji świetlnej? Ta informacja elektryzuje Jaworzan, a nie jakieś relacje ze strzelnicy.
Lubię to! 6
falstart?
falstart?Mistrz22 września o 21:25
dziś jak czekałem w kolejce w przychodni, to ludzie coś mówili, że EB RAZEM robi jakieś działania promocyjne-jakąś akcję z jakimiś światłami, zbiera jakieś podpisy-to prawda?
Lubię to! 4
Autor
AutorMistrz22 września o 23:11
Elektryzuje głównie elektryka uwalniającego energię jaworską do Strzegomia i Świdnicy. Robi g...oburzę z niczego wypuszczając swoje pieski.
Lubię to! 4
WSZŚ
WSZŚMistrz22 września o 23:19
Czy w jaworskim urzędzie nie został zatrudniony rzecznik Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej, bo na swoim FB podaje, że teraz pracuje w UM Jawor? http://wspolnotasamorzadowa.org/
Lubię to! 5
świdnicka wspólnota
świdnicka wspólnotaWSZŚ23 września o 11:12
Waldemar Brykalski jest Rzecznikiem WS Ziemi Świdnickiej-na swoim FB podaje, że 04.08.2017 r. zmienił pracę i pracuje w UM Jawor
Lubię to! 4
Punkt
PunktWSZŚ23 września o 11:59
Nie było innych chetnych. Zadnych jaworzan. A było chyba 5 konkursów. Więc w czym problem?
Lubię to! 3
Twój Punkt
Twój PunktWSZŚ23 września o 12:14
to zastanów się dlaczego nie było chętnych z Jawora, albo najlepiej podpytaj jaworzan co o tym sadzą
Lubię to! 3
miejscowy
miejscowyWSZŚ23 września o 12:23
Punkt-zobacz na konstrukcję i wymagania ogłoszeń o naborach a zrozumiesz dlaczego nie było innych chętnych, porozmawiaj z urzędnikami-tymi zwolnionymi i tymi jeszcze pracującymi o co caman
Lubię to! 4
Punkt dla mnie
Punkt dla mnieWSZŚ23 września o 12:38
To źle, że są stawiane wysokie wymagania? To źle, że szukają kompetentnych pracowników? Że chcą zatrudnić wykwalifikowanych specjalistów? Hmm. Może jednak masz rację i lepiej by było nie wymagać doświadczenia czy kierunkowego wykształcenia, i wpisać tylko miejsce urodzenia, zameldowania i zamieszkania-Jawor. Może następnym razem będzie taki konkurs to wystartujesz i wygrasz na pewno. Tylko wtedy wyrazy współczucia dla mieszkancow naszego Jawora i obsługiwanych petentow.
Lubię to! 3
mhm
mhmWSZŚ23 września o 13:06
zwłaszcza, jak są takie wymagania, które na stanowisko nie są niezbędne, ale posiada je jakaś osoba
Lubię to! 3
kropka
kropkaWSZŚ23 września o 13:10
najlepiej, jak to zweryfikuje i oceni jakiś niezależny i kompetentny organ i wszystko będzie dla wszystkich jasne
Lubię to! 4
Autor
AutorWSZŚ23 września o 13:23
MHM- pomyśl zanim napiszesz. Jakby był konkurs napisany pod daną osobę, to czy ta osoba nie wzięłaby udziału już w pierwszym czy drugim konkursie? Myślę że gdyby była to osoba podana na tacy, to by podano ją od razu.
Ale co tam? Ponarzekajmy jeszcze na BM.
Lubię to! 2
Autorka
AutorkaWSZŚ23 września o 13:30
I wychwalmy wicestaroste :) on jest taki przystojny. I tak fajnie się ubiera i w ogóle jest taki fajny. Widać nawet podobieństwo do PAD. Jest tak samo memiczny :- )
Lubię to! 3
na żywca
na żywcaWSZŚ23 września o 13:31
Autor, podam Ci 1 z kilku przykładów-sekretarz z mocy ustawy odpowiada za organizację pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi, a zgodnie z wewnętrznymi regulacjami odpowiada też za kontrole zarządczą. Zgodnie z ustawą sekretarz ma być apolityczny. W ogłoszeniu o naborze burmistrz wymagał od kandydata na to stanowisko ukończonych STUDIÓW PODYPLOMOWYCH (tylko podyplomowych, pierwszego i drugiego stopnia oraz doktoranckie nie mogły być) w zakresie: zarządzania zasobami ludzkimi, KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ - PR, prawa administracyjnego lub samorządowego. Pytanie za 10 pkt-zgadnij, jaki wymów nie pasuje do tego stanowiska-kłóci się z apolityczna rola, jaka ma pełnić ta osoba, jakie studia podyplomowe miał jedyny kandydat, jaki złożył swoja ofertę? Zgadnij, kogo burmistrz powołał do komisji, która miała dokonać wyboru kandydata. Trzeba być, albo totalnie ślepym i naiwnym, żeby na tak rozpisany nabór złożyć swoją ofertę. A do tego jeszcze powszechnie było wiadomo, że burmistrz wcześniej zatrudnił swoją doradczynię, która dbała o jego wizerunek PR, a stanowiska doradców miały ulec likwidacji. "Do tej pory jako doradczyni burmistrza skupiała się na wizerunku pijarowskim włodarza miasta. [...] Wybór pani Moniki Żmijewskiej na jedno z najważniejszych funkcji nie tylko w Urzędzie, ale i w mieście kończy kompletowanie "drużyny Bery" na najważniejszych stanowiskach w mieście." http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/2894-urzad-miasta-ma-nowego-sekretarza
Lubię to! 5
Sekretarka
SekretarkaWSZŚ23 września o 14:44
Pani Ewo, Pani nie daje za wygraną
Lubię to! 5
Ewa
EwaWSZŚ23 września o 14:56
dziękuję, zgodnie z poradą już skorzystałam z przysługujących mi środków prawnych, serdecznie pozdrawiam i życzę miłego wekendu
Lubię to! 7
Adam
AdamWSZŚ24 września o 09:52
Spokojnej niedzieli dla Pani również
Lubię to! 6
Jaworzanin
Jaworzanin22 września o 20:29
normalka na tym portalu, czyli zdjęcie Baranowskiego z księdzem.
Lubię to! 6
Czytelnik
CzytelnikJaworzanin22 września o 21:32
Chociaż na tym portalu , bo na innych tylko Bera Bera Bera.....
Lubię to! 8
Adam
Adam22 września o 20:08
CO by nie powiedzieć przyjazd konsula obcego państwa do Jawora to naprawdę duże wydarzenie. Gratulacje.
Lubię to! 9
sceptyk
sceptykAdam22 września o 21:33
No to już kolejny konsul w tym miesiącu w Jaworze. 9 września na koncercie w Kościele Pokoju była p. konsul Niemiec. I nikt nie pisał, że to TAAKIE duże wydarzenie...
Lubię to! 3
Jaworskiemyśli
Jaworskiemyślisceptyk22 września o 21:56
Jest świetny film polski zresztą pt. Konsul ...z fantastyczna rola Piotra Fronczewskiego. Może i u nas otworzą ambasadę ?;)
Lubię to! 1
gratulacje
gratulacje22 września o 18:34
W końcu Jawor zaczął być zauważany nie tylko na mapie Polski, ale i świata. Tyle lat na to czekaliśmy. Ranga imprezy i zasięg budzą głęboki szacunek.
Lubię to! 9
sceptyk
sceptykgratulacje22 września o 22:03
No tak, bo Węgry to na antypodach leżą. Gratulacje za znajomość geografii - no i głęboki szacunek oczywiście za te wiernopoddańcze hołdy.
Płacą wam coś za dyrdymały, które wypisujecie na tym portalu???
Lubię to! 2
Reklama
tw
tw22 września o 18:29
A jakie to będzie miało przełożenie na jawor ? Na powitanie? Na nowe chodniki na sygnalizacji na skrzyżowaniach?
Lubię to! 5
tymon
tymon22 września o 17:47
Brawo Starostwo. Super Wicestarosto Baranowski.
Lubię to! 10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.