Logo Jawor24h.pl
Reklama
JAKO Polska Sp. z o.o. - oferujemy odzież sportową, w tym komplety piłkarskie, akcesoria sędziowskie, ochraniacze, piłki nożne, torby i plecaki. Wykonujemy także nadruki na koszulkach.
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Dyżurny jaworskiej komendy pomógł uratować dwulatka

Profesjonalizm, fachowa wiedza i „zimna krew” dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze pomogła uratować 2 – letniego chłopca.

Fot. KPP Jawor

Aspirant sztabowy Robert Czuj słysząc w słuchawce kobietę informującą o duszącym się dziecku, natychmiast zaczął ją instruować co ma robić. Dzięki jasnym wskazówkom funkcjonariusza i opanowaniu rodziny 2-latka, chłopiec, który zadławił się lizakiem zaczął samodzielnie oddychać jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.

18 grudnia br. przed godziną 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze odebrał dramatyczny telefon od mieszkanki gminy Męcinka. Gdy aspirant sztabowy Robert Czuj podniósł słuchawkę, usłyszał głos kobiety, która poinformowała go, że pilnie potrzebuje karetkę pogotowia gdyż dziecko się dusi po tym, jak zadławiło się lizakiem.

Funkcjonariusz zachowując „zimną krew” instruował kobietę jak udzielić pierwszej pomocy. W tym samym czasie drugi z policjantów pełniący służbę na stanowisku kierowania jaworskiej jednostki powiadomił o tej sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego, który natychmiast wysłał na miejsce karetkę. Dyżurny mówił krok po kroku co powinny robić osoby udzielające bezpośrednio pomocy chłopcu. Po chwili kobieta poinformowała policjanta, że dziecko wykrztusiło lizaka i zaczęło samodzielnie oddychać.

Funkcjonariusz kilkukrotnie podczas rozmowy dopytywał się o stan chłopca. Po udrożnieniu dróg oddechowych okazało się jednak, że 2-latek pluje krwią. Aby uniknąć zadławienia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze poinstruował dzwoniącą kobietę, jak należy ułożyć chłopca, żeby mógł swobodnie oddychać. Po opanowaniu sytuacji rozmowa została zakończona. Po kilku minutach dyżurny ponownie zadzwonił, aby upewnić się czy z malcem wszystko jest w porządku. Okazało się wówczas, że chłopiec czuje się dobrze, a na miejscu jest już zespół pogotowia i udziela dziecku pierwszej pomocy.

Aspirant sztabowy Robert Czuj to doświadczony policjant z ponad dwudziestoletnim stażem służby. Na stanowisku kierowania pracuje od 3 lat. To był jednak jego pierwszy przypadek, kiedy przez telefon udzielał pomocy osobie, której zagrażało niebezpieczeństwo utraty życia. Dzięki opanowaniu i fachowej wiedzy dyżurnego, 2–latek został uratowany.

Po przeprowadzeniu badania przez ratowników okazało się, że chłopiec nie musi być hospitalizowany. Teraz jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rozmowa telefoniczna z dyżurnym KPP Jawor - asp. szt. Robert Czuj
_____________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603  039  942

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jak
Jak23 grudnia 2017 o 19:13
Profesjonalista! Wesołych Świąt
Lubię to! 3
Autor
Autor21 grudnia 2017 o 18:02
Czuja miał :D
Lubię to! 3
Autor
Autor21 grudnia 2017 o 18:02
Czuja miał :D
Lubię to! 3
1
120 grudnia 2017 o 09:16
Brawo. Gratuluję postawy oraz umiejętności. A małemu dużo
Lubię to! 6
nie z Jawora
nie z Jawora19 grudnia 2017 o 17:22
Jest Pan WSPANIAŁY !!!
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
WOŚP 2018
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.