Sobota, 27.04.2024 333

Derby dla Piasta!

W pikne niedzielne popoudnie, doszo do drugich w historii derbw Gminy Bolkw. Lepszy okaza si Piast, ktry wygra 4:2.

Na trybunach zgromadzio si 450 kibiców, spragnionych futbolu po zimowej przerwie w rozgrywkach jeleniogórskiej A-klasy. Ci, którzy przybyli, nie maj czego aowa. Ogldali sze goli i dobre widowisko.

W 16 minucie Piast wyszed na prowadzenie. Ogromne zamieszanie w polu karnym i nieporozumienie obroców Nysy wykorzysta Zbigniew Nowak. Na odpowied ze strony goci czekalimy osiem minut. Po nieudanej próbie zapania na spalonym Arkadiusza Nowakowicza, ten znalaz si w sytuacji sam na sam i jej nie zmarnowa. W 38 minucie Nowakowicz ponownie wpisa si na list strzelców, po bdzie bramkarza Piasta.  Jednak jeszcze przed przerw, gospodarze zdoali wyrówna. Po zagraniu rk w polu karnym Klimka, sdzia wskaza na „wapno”. Szans wykorzysta Rafa Prorok.

Po przerwie ogldalimy jeszcze dwa trafienia, jedynie ze strony gospodarzy. Najpierw sfaulowany w obrbie „szesnastki” by Stpie, a karnego na bramk zamieni drugi raz dzisiaj Rafa Prorok. Rezultat kocowy na 4:2 ustali Zbigniew Nowak. Przyj on futbolówk tu przy linii kocowej, wykona kilka zwodów i uderzy w dugi róg bramki Bielicza.

W przekroju caego spotkania, Piast zaprezentowa si lepiej. W druynie Nysy trzeba wyróni  Bielicza, który dzisiaj broni bardzo dobrze. Po tej kolejce, Piast awansowa na 10. miejsce, a Nysa spada na przed ostatni lokat.

25 marca (niedziela), godz. 14:00 – Bolków (stadion przy ul. Wysokogórskiej)
Piast Bolków – Nysa Wolbromek 4:2 (2:2)
Bramki: Nowak x 2, Prokop x 2 (oba z karnych) – Nowakowicz x 2
Piast:  Damian Nowak - Baej Jurkowski, Pawe Kocielecki, Sawomir Perun, Przemysaw Pawlaczek - Tomasz Korenda, Krzysztof Stpie, Mateusz Mazurkiewicz, Patryk Purga - Zbigniew Nowak, Rafa Prorok
Nysa: Bielicz - Klimek, Martyniak, Gontarz, P.Lewandowski - S.Lewandowski(30`P.Pawlak(65`Dbrowski)), Drzyzga(80`Dbski),D.Nowak, R.Pawlak - Nowakowicz, Bartusch
Sdzia: Janusz Kamiski