艢roda, 01.05.2024 326

Ku糿ia wybieli砤 Czarnych

Od zwyci阺twa Ku糿ia Jawor zainaugurowa砤 cykl gier kontrolnych.

Dzisiaj na boisku ze sztuczn nawierzchni w Legnicy przy stadionie Miedzi jaworzanie pokonali wyst阷uj眂y w jeleniogórskiej klasie okr阦owej Czarnych Lwówek 眘ki 3:1 (0:1). Gole dla Ku糿i po przerwie strzelili Marcin Bagi駍ki, Kacper Grabarczyk oraz Przemys砤w Wi秐iewski. Trener Leszek Dulat mia dzi do dyspozycji tylko trzynastu graczy. Zabrak硂 Dariusza Czaji, Roberta Kruczka, Artura Wachobowa i Huberta Po潮carza.

Pocz眛ek meczu to gównie gra w 秗odku pola. Jako pierwsi bli縮i strzelenia gola byli pi砶arze jaworskiej Ku糿i. Najcz甓ciej szcz甓cia próbowa Marcin Bagi駍ki, lecz pi砶a po jego uderzeniach mija砤 bramk rywali. Zawodnicy z Lwówka 眘kiego powa縩ie zagrozili posterunkowi Patryka Borka w 30 minucie. Gracz Czarnych strzeli z pogranicza pola karnego i trafi w poprzeczk. Co nie uda硂 si w 30 minucie, uda硂 si w 38. W sytuacji sam na sam napastnik Czarnych nie da szans Borkowi, uderzaj眂 w d硊gi róg bramki. Ku糿ia mog砤 wyrówna tu przed przerw, ale uderzenie Wi秐iewskiego wyl眃owa硂 tylko na bocznej siatce.

W drugiej po硂wie na boisku przewa縜砤 Ku糿ia, która narzuci砤 swój styl gry. Kilka minut po przerwie do remisu doprowadzi Wi秐iewski, dobijaj眂 strza Bagi駍kiego. Par minut pó糿iej Wi秐iewski móg zdoby drugiego gola. Po podaniu od Grabarczyka, popularny „Wi秐ia” uderzy minimalnie nad poprzeczk. Ta nie wykorzystana okazja mog砤 si zem禼i na jaworzanach. W sytuacji jeden na jeden z Borkiem znalaz si gracz formacji ataku Czarnych, ale gór okaza si goalkeeper MRKS-u. Prowadzenie Ku糿i da Grabarczyk, który z "szesnastki" umie禼i futbolówk w siatce przeciwnika. Rezultat spotkania na 3:1 ustali Bagi駍ki, wykorzystuj眂 do秗odkowanie od Krystiana Pietruszki.

31 stycznia (sobota), godz. 11:00 - Legnica (boisko ze sztuczn nawierzchni w Legnicy przy stadionie Miedzi)
Ku糿ia Jawor - Czarni Lwówek 眘ki 3:1 (0:1)
Bramki dla Ku糿i: Bagi駍ki, Grabarczyk, Wi秐iewski
Ku糿ia: Patryk Borek - Sylwester Dworakowski, Kamil Kurzelewski, Emilian Borek, Krystian Pietruszka, Patryk Przerywacz, Kamil Go潮bek, Kacper Grabarczyk, Kamil Jano, Przemys砤w Wi秐iewski, Marcin Bagi駍ki. Na zmiany wchodzili: Dawid Duda, Mateusz Bruli駍ki.