Czwartek, 02.05.2024 337

JLH: Podsumowanie VI kolejki

W meczu na szczycie DJA Finanse pokona硂 Oldboy Jawor.

Goli w tym meczu mieli秏y jak na lekarstwo. DJA na prowadzenie pod koniec pierwszej po硂wy wyprowadzi Mariusz S硂ta, a rezultat podwy縮zy na dwie minuty przed ko馽ow syren Bartosz Fitas. DJA Finanse zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i je秎i za tydzie wygra z PCKZiU Jawor, a w ostatnich dwóch seriach gier, zdobedzie minimum punkt w staracih z Inmirem lub BHP-ART, to obroni mistrzowski tytu sprzed roku.

W innym ciekawie zapowiadaj眂ym si meczu, BHP-ART uleg硂 Inmirowi Legnickie Pole. Lepiej mecz zacz阬i "Behapowcy", bo szybko wyszli na prowadzenie za spraw Grzegorz G潮ba. Potem inicjatyw przej阬i gracze z Legnickiego Pola, ale mieli problemy z pokonaniem Ireneusza Rzepki. Inmir wyrówna dopiero w ok. 12 minucie meczu, a pó糿iej pad硑 kolejne gole. Dru縴na z Legnickie Pola schodzi砤 na przerw prowadz眂 1:3. Druga ods硂na rozpocz瓿a si ponownie od trafienia G潮ba dla BHP-ART. Na odpowied Inmiru nie trzeba by硂 d硊go czeka. Najpierw znów zwi阫szyli swoja przewag do dwóch goli, a potem do trzech. Na oko硂 cztery minuty przed koncem nadziej w serca swojej dru縴ny wla Maciej Mertins strzelaj眂 gola na 3:5. Doprowadzi do wyrównania "Behapowcom" si nie uda硂. Wynik ko馽owy na 3:6 ustali równo z ko馽ow syren Szymon Zara駍ki. Po tej pora縞e BHP-ART spad硂 z trzeciego na pi眛e miejsce, a Inmir zanotowa awans na czwarte.

Vice lider PCKZiU odniso硂 砤twe zwyci阺two nad Orlikiem Jawor, który na mecz przyby "go潮" pi眛k i na dodatek bez etatowego bramkarza. PCKZiU wbi przeciwnikom a 19 goli. Najwi阠ej razy futbolówk w siatce umie禼i Marcin Bagi駍ki. Czyni to pi阠iokrotnie. Jedynym pozytywem dla Orlika by硂 przerwanie niemocy strzeleckiej. Orlik nie strzeli gola w JLH od ponad 100 minut a do dzi. Z潮 pass przerwa Przemys砤w Tarnówka w drugiej po硂wie.

Oni Kr阠 bez wi阫szych problemów ograli Promiliad 8:3. Zwyci阺two mog硂 by wy縮ze, ale dobrze w bramce 'bia硂-zielonych" spisywa si Pawe Kula. Dobry wyst阷 w szeregach Promiliady, mimo pora縦i, zanotowa Krzysztof Radomski kompletuj眂 hattricka. Oni Kr阠 awansowali po tej kolejce na trzeci pozycj w tabeli. Promiliada jest ósma. FC Wiadrów zdoby硂 trzy punkty bez wychodzenia na boisko, bowiem ich przeciwnik - Tango Team nie wstawi si na zawody. By to ju drugi walkower dla Tango Team. Je秎i jeszcze raz nie przyb阣 to b阣zie ich definitywny koniec w III edycji JLH.

Orlik Jawor - PCKZiU Jawor 1:19 (0:9)
Gol dla Orlika: Przemys砤w Tarnówka
Gole dla PCKZiU: Marcin Bagi駍ki 5, Krystian Pietruszka 4, Marcin Rakszewski 4, Emilian Borek 3, Grzegorz Rakszewski 2, Sylwester Dworakowski
Sk砤d Orlika: 11.Pawe Motyka, 17.Przemys砤w Tarnówka, 9.Kacper Chrz眘zcz, 20.Robert Szajnowski, 7.Ireneusz Dusza
Sk砤d PCKZiU: 1.Patryk Borek, 10.Marcin Bagi駍ki, 13.Emilian Borek, 7.Krystian Pietruszka, 11.Grzegorz Rakszewski, 4.Marcin Rakszewski, 5.Sylwester Dworakowski
Faule: 0:2 (0:1)

Oni Kr阠 - Promiliada 8:3 (3:0)
Gole dla Oni Kr阠:  Marek Dudka 3, Damian Danaj 2, Mateusz Bober 2, Tomasz Diduszko
Gole dla Promiliady: Krzysztof Radomski 3
Sk砤d Oni Kr阠: 1.Mi硂sz Kud砤cz, 2.Rafa Tyrcz, 10.Damian Danaj, 33.Pawe Wy縢a, 9.Mateusz Bober, 13.Tomasz Serweci駍ki, 15.Kamil Orda, 11.Tomasz Diduszko, 7.Daniel Ulanicki
Sk砤d Promiliady: 69.Pawe Kula, 8.Adrian Andryszczak, 26.Kamil Kowalczyk, 2.Wojciech Ilnicki, 77.Przemys砤w Wo糿iakiewicz, 20.Rados砤w Delikatny, 16.Micha Garcarek, 21.Krzystzof Radomski, 5.Marcin Wo糿iak
Faule: 0:0

DJA Finanse - Oldboy Jawor 2:0 (1:0)
Gole dla DJA: Mariusz S硂ta, Bartosz Fitas
Sk砤d DJA: 1.Dominik Szczepa駍ki, 5.Patryk Przerywacz, 19.Bartosz Fitas, 16.Kamil Go潮bek, 11.Mariusz S硂ta, 27.Wojciech Sabat, 77.Piotr Zieli駍ki
Sk砤d Oldboy: 1.Miros砤w S砤bicki, 18.Dariusz Stefaniak, 19.Piotr Przerywacz, 23.Adam Haczkiewicz, 5.Hubert Grudzi駍ki, 8.Jan Bia砮k, 9.Piotr Buro, 16.Pawe Janisiów
Faule: 5:4 (2:1)

FC Wiadrów - Tango Team 3:0 vo.
Sk砤d FC Wiadrów: 1.Grzegorz J阣rusiak, 6.Kamil Fiedziuk, 10.Mariusz Litawa, 11.Daniel Nowacki, 20.Ariel Waligóra, 10.Rados砤w Sabat, 17.kasz Abramowicz
Dru縴na Tango Team nie wstawi砤 si na zawody

BHP-ART Jawor - Inmir Legnickie Pole 3:6 (1:3)
Gole dla BHP-ART: Grzegorz G潮b 2, Maciej Mertins
Gole dla Inmiru: Micha Grz眃kowski 2, Mateusz Alwin, Rados砤w Cio, Piotr Wasilewski, Szymon Zara駍ki
Sk砤d BHP-ART: 1.Ireneusz Rzepka, 6.Daniel Gówka, 4.Maciej Mertins, 69.Daniel Guszcza, 10.Marcin Karli駍ki, 2.Grzegorz G潮b, 27.Bartosz St阷ie, 8.Marcin Go酬biowicz, 9.Micha Jeger, 3.Roman Horodecki
Sk砤d Inmiru: 1.Sebastian Siwo, 15.Wojciech Sochacki, 10.Micha Grz眃kowski, 8.Szymon Zara駍ki, 9.Wojciech Huk, 7.Piotr Wasilewski, 4.Rados砤w Cio, 6.Mateusz Alwin, Marek Serenda
ó硉e kartki: Micha Grz眃kowski, Wojciech Huk (Inmir)
Faule: 0:3 (0:2)

S阣ziowali: Dariusz Szczepa駍ki, Bronis砤w Czepiel, Rafa Abramowicz