Sobota, 27.04.2024 205

Ku糿ia lepsza od Rataja

Ku糿ia Jawor nie mia砤 dzisiaj najmniejszych problem體 z Ratajem Paszowice wygrywaj眂 na wyje糳zie 0:2 po golach Bagi駍kiego oraz Zieli駍kiego i awansowa砤 do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica.

Jednak samo spotkanie rozczarowa硂. Mecz by jednostronny i by toczony w bardzo ospa硑m tempie. Jaworzanie od pocz眛ku do ko馽a mieli wydarzenia na boisku mieli pod kontrol, a powracaj眂y do sk砤du MRKS-u Bartosz Rzepa by dzisiaj bezrobotny. Ku糿ia powinna wygra zdecydowanie wy縠j, lecz gospodarzy ratowa ich bramkarz Piotr Zaj眂 lub s硊pki.

Ju w pierwszych sekundach go禼i na prowadzenie móg wyprowadzi Bagi駍ki. Pomi阣zy 24, a 26 minut Ku糿ia stworzy砤 trzy bardzo gro糿e sytuacje. Najpierw strza Zieli駍kiego sparowa Zaj眂 na rzut ro縩y, po którym Borek trafi w s硊pek, a pi砶a po dobitce Ordy znalaz砤 si w r阫ach goalkeepera z Paszowic. Nie min瓿o kilka sekund i znów zrobi硂 si gor眂o pod bramk gospodarzy, kiedy to uderzenie Bagi駍kiego zosta硂 obronione przez Zaj眂a. W 38 minucie znów o o sobie da zna Zieli駍ki. Pi砶 po jego strzale g硂w, przeniós nad poprzeczk Zaj眂. W 42 minucie Ku糿ia dopi瓿a swego. Przy futbolówce znalaz si Bagi駍ki, prze硂縴 j sobie z prawej na lew nog i z okolic szesnastki przymierzy w samo okienko bramki Rataja. Jeszcze przed przerw przyjezdni mogli do硂縴 gola, ale Czaja z rzutu wolnego trafi w s硊pek.

Po przerwie obraz gry nie uleg zmianie i gra toczy砤 si pod dyktando Ku糿i. W 51 minucie Bagi駍ki obróci si z pi砶 w polu karnym, ale trafi wprost w bramkarza. 10 minut pó糿iej przed szans stan背 Borek, lecz Zaj眂 znów uratowa swoich kolegów od straty gola. W 67 minucie Ku糿ia po 砤dnej, sk砤dnej akcji podwy縮za na 2:0. Borek za硂縴 "siatk" i zagra na wolne pole do Skulskiego, on z kolei dogra do Zieli駍kiego na pi眛y metr, który nie mia problemów z finalizacj akcji. W 70 minucie kibice Rataja nie po raz pierwszy dzisiaj mogli odetchn辨 z ulga. Po uderzeniu Fitasa z rzutu wolnego, pi砶a trafi砤 znów w s硊pek. 180 sekund potem, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalaz si Borek i trafi... w s硊pek. 79 minuta przed kolejn szans stan背 Fitas, ale po jego strzale pi砶a min瓿a s硊pek bramki strze縪nej przez Zaj眂a. W 82 minucie kolejna, dobrze rozegrana akcja MRKS-u. Obro馽om gospodarzy urwa si Skulski, stan背 "oko w oko" z Zaj眂em, uderzy na d硊gi s硊pek, ju wszyscy widzieli pi砶 w siatce, ale strza okaza si niecelny.

25 wrze秐ia (wtorek), godz. 17:00 - Paszowice
Rataj Paszowice - Ku糿ia Jawor 0:2 (0:1)
Bramki: Bagi駍ki 42', Zieli駍ki 67'
Ku糿ia: Bartosz Rzepa - Wojciech Bia砪zyk, Emilian Borek, Marcin Rakszewski, Krystian Pietruszka - Dariusz Czaja (Bartosz Skulski 57'), Artur Wachobow, Kamil Orda, Piotr Zieli駍ki, Mi硂sz Grudzi駍ki - Marcin Bagi駍ki.
S阣ziowali: Marcin Ple秐iak (jako gówny) oraz Przemys砤w Leszczy駍ki i Pawe P阠zkowski (jako asystenci) - delegatura Legnica