W dniach 23 - 25 października w Nowej Rudzie - Słupiec odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do. W sobotę odbył się turniej męski, a następnie w niedzielę rywalizowały kobiety. W turnieju wystartowało łącznie ponad 350 zawodników i zawodniczek.
Sportową Akademię Taekwon-do z Jawora i Złotoryi reprezentowało siedmioro sportowców. Najlepiej zaprezentowała się Amelia Wzorek (Sportowa Akademia Taekwon-do Jawor), która zdobyła brązowy medal oraz tytuł II-vice mistrzyni Polski w konkurencji walk powyżej 60 kg. Wzorek stoczyła 4 pojedynki, ostatecznie ukończyła rywalizację na trzecim miejscu wśród 28 zawodniczek w swojej kategorii wagowej.
Szkolenie oraz współzawodnictwo sportowe możliwe są dzięki wsparciu gminy Jawor oraz gminy Złotoryja.


