Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym uczniowie podzieleni na cztery grupy pracowali przy zmodernizowanych stanowiskach w laboratorium. Ich celem było wyznaczenie rezystancji i impedancji uzwojeń fazowych wybranych maszyn elektrycznych metodą techniczną. Końcowym zadaniem był pomiar mocy czynnej za pomocą watomierza analogowego. To zadanie było najtrudniejsze, ale wszystkie grupy poradziły sobie z tym problemem. Zajęcia prowadzili pracownicy Wydziału Elektrycznego dr inż. Marta Bątkiewicz-Pantuła oraz dr inż. Maciej Gwoździewicz.
- Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami z powiatu jaworskiego działa prężnie już od przeszło roku. Ostatnio studenci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej gościli w Pałacyku w Muchowie, teraz uczniowie jaworskiego liceum przyjechali do Wrocławia. Celem odwiedzenia Politechniki było zapoznanie się z możliwościami dydaktycznymi Wydziału Elektrycznego. Uczniowie uczestniczyli w całodniowych zajęciach laboratoryjnych. Poziom zaangażowania uczniów zasługuje na wyróżnienie. Mam nadzieje, że dalsza współpraca będzie nadal tak owocna - podsumowała przyjazd uczniów z Jawora dr inż. Marta Bątkiewicz-Pantuła.
- W ostatniej chwili udało się nam wciągnąć jaworskie LO do projektu „Współpraca ze szkołami ponadgimnazjalnymi". Dzięki temu możemy prowadzić zajęcia praktyczne w naszych laboratoriach dla uczniów z Jawora i okolic. Za moich uczniowskich czasów w jaworskim LO nie było takiego programu i takiej współpracy, także ten projekt to ogromne wyróżnienie dla naszego Liceum oraz szansa dla ambitnych uczniów na nowe doświadczenia naukowe. Nie chcę zamykać tej szansy tylko dla uczniów z LO, dlatego na następne zajęcia w naszym laboratorium zaprosiłem też uczniów z PCKZiU w Jaworze oraz z ZSiP w Bolkowie. Tak, aby wszyscy ambitni uczniowie z całego powiatu jaworskiego mogli skorzystać z tej szansy, którą udało się wypracować dzięki zaangażowaniu i determinacji - powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz.