Niedziela, 28.04.2024 332

Królowie remisów z Targoszyna

Park Targoszyn od początku rundy wiosennej nie zaznał ani goryczy porażki, ani smaku zwycięstwa.

W 19.kolejce legnickiej A klasy gr. III targoszynianie grali na wyjeździe z Fenixem Pielgrzymka, który oprócz zagrożenia spadkiem do B klasy, ma inne zmartwienia w postaci kłopotów kadrowych jak i organizacyjno-finansowych. Dowód tego mieliśmy na inaugurację wiosny, kiedy to drużyna z Pielgrzymka w ogóle nie stawiła się na zawody w Granowicach. Mogło się wydawać, że jest to idealny moment i rywal dla Parku na przełamanie remisowej passy. Nic bardziej mylnego.

Podopieczni trenera Marka Mackiewicza od początku rzucili się do ataku. Stwarzali sobie sytuacje, ale razili nieskutecznością. Zemściło się to w 38 minucie, kiedy to zawodnik gospodarzy z okolic "szesnastki", uderzeniem z pierwszej piłki, zmusił do kapitulacji Adamusa. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. To goście dominowali na boisku i jeszcze trochę czasu zajęło im, zanim wyrównali. Swój cel osiągnęli dopiero w 70 minucie. Miłosz Sadowski zagrał do wchodzącego w pole karne Dawida Tłustego, a ten skutecznie finalizuje akcję. W 90 minucie Park mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jednak po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w kierunku długiego słupka, piłka skozłowała przed Jachem i opusciła plac gry. Ostatecznie mecz kończy się remisem 1:1, który daje niewiele Fenixowi i Parkowi w kontekście walki o uniknięcie degradacji.

Park i Fenix mają po osiemnaście punktów. Na wyższej, dziesiątej lokacie są targoszynianie z powodu lepszego bilans bezpośrednich potyczek. Nad strefą spadkową obie ekipy mają tylko trzy :oczka" zapasu.

19 kwietnia (niedziela), godz. 14:00 - Pielgrzymka
Fenix Pielgrzymka - Park Targoszyn 1:1
Bramki: ? 38' - D. Tłusty 70'
Park: Adamus - Kielasiński, Sadowski, Anczewski, Tryniecki, Święs, Bodnar (Jach), Cisowski (Tłusty), Miedziński , Pasternak, Ośka.