Wtorek, 30.04.2024 397

Stal za twarda

Nie udao si zdoby dzi jaworskiej Kuni kompletu punktw w meczu z chocianowsk Stal.

Pad  remis 1:1, a jedynego gola dla Kuni strzeli Marcin Bagiski w 9 minucie. Spotkanie rozpoczo si z 45 minutowym opónieniem, z powodu spónienia si zespou goci.

Mecz by rozgrywana w bardzo trudnych warunkach. Zawodnicy grali na grzskiej murawie, a dodatkowo pada przez wikszo czasu deszcz. Kuni wspiera dopingiem Klub Kibica „Dostojnicy”, za co pikarze chcieli serdecznie podzikowa. Jaworzanie ju po niespena dziesiciu minutach gry prowadzili. Do bdcego w okolicach 13-go metra Skulskiego wyszed Sotnicki i obroni jego strza, ale przy dobitce Bagiskiego by ju bezradny. Przed przerw gospodarze mieli okazje do podwyszenia wyników. Najbliej tego byli w 32 i 40 minucie. W 32 dobrze dorodkowa z lewego sektora boiska Skulski, a Bagiski min si z pik. W 40 minucie, strza Fitasa zmierzajcy pod poprzeczk, sparowa na rzut rony Sotnicki.

Po przerwie Kunia stworzya wicej dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale ze skutecznoci i precyzj nie byo dzi u jaworzan najlepiej. W 50 minucie w sytuacji sam na sam obok supka uderzy Fitas. W 58 minucie po rzucie ronym, Orda trafi w poprzeczk. W 65 minucie bardzo gronie zrobio si pod bramk Daniela Gówki, kiedy to po dorodkowaniu z rzutu wolnego, futbolówka o centymetry mina supek. W 66 minucie Bagiski uderzy nad bramk z rzutu wolnego. W 76 minucie Zieliski sfaulowa zawodnika Stali w polu karnym i arbiter wskaza na "wapno". Gocie pewnie zamienili jedenastk na gola. Mielimy remis, który nie satysfakcjonowa Kuni i jaworzanie rzucili si do ataku. W kocówce przechyli szal zwycistwa na stron Kuni móg Bagiski. W 80 minucie wykorzysta bd pikarzy Stali, przej futbolówk i popdzi z ni w stron bramki. Jednak w sytuacji sam na sam, gór okaza si Sotnicki, bronic uderzenie "Cinka" nogami. Pi minut póniej znów by bliski umieszczenia piki w bramce. Przed polem karnym chocianowian wykona seri zawodów i odda strza, ale tylko minimalnie niecelny. W 85 minucie kolejny raz szczcia spróbowa Bagiski, lecz i tym razem ono nie dopisao, bowiem pika mina znów niewiele bramk strzeon przez Sotnickiego. Kunia walczya do koca o komplet punktów do koca, ale niestety nie potrafia  jeszcze raz umieci piki w bramce dobrze grajcych w obronie chocianowian. W grze Kuni byo dzi sporo niedokadnoci, strat, niecelnych poda co odbijao si na poczynaniach w ofensywie i stwarzay Stali okazje do kontrataków. Mimo to Kunia na tle Stali lepiej si prezentowaa. Wpyw na wynik by moe te miao zmczenie zawodników, którzy przez ostatnie trzy tygodnie grali mecze co 2-4 dni. Teraz podopieczni trenera Krupczaka maj tydzie przerwy i okazj na naadowanie akumulatorów przed finiszem ligi. W nastpnej serii gier zmierz si na wyjedzie z niezwykle gron Iskr Kochlice. Jeli wygraj za tydzie i za dwa tygodnie z Iskr Kbów, bd mogli witowa awans do IV ligi, ale droga do tego jeszcze daleka.

1 czerwca (sobota), godz. 13:45 - Jawor (Stadion Miejski)
Kunia Jawor - Stal Chocianów 1:1 (1:0)
Bramki: Bagiski 9' - Jankowski 76'-k.
Kunia: 1.Daniel Gówka - 7.Piotr Zieliski, 4.Grzegorz Rakszewski, 14.Robert Kruczek, 5.Patryk Przerywacz, 16.Kamil Gobek, 15.Kamil Orda, 19.Bartosz Fitas, 6.Emilian Borek (11.Mariusz Krupczak 64'), 10.Bartosz Skulski - 17.Marcin Bagiski.
Stal: 12.Artur Sotnicki - 2.Robert Kruk, 15.Rafa Spychaa, 8.ukasz Jankowski, 13.Dominik Jaskólski, 16.Mirosaw Kunz, 17.ukasz Bednarz, 7.Roman Bartosz, 17.Piotr Krystek, 6.Marcin Komarek (10.Pawe Obolewicz 60'), 11.Pawe Kudyba (4.Mateusz Barya 86')
óte kartki: Przerywacz, Zieliski, Gówka (Kunia) oraz Krystek, Obolewicz (Stal)
Sdziowali: Arkadiusz Grab (gówny) oraz Krzysztof Krajnik i Waldemar Hejbucki (asystenci)