Wtorek, 30.04.2024 446

Kunia wykua Stal

Siedem goli i jedn czerwon kartk ogldali dzi kibice zgromadzeni na stadionie w Chocianowie.

Kunia pokonaa miejscow Stal 2:5 (0:1) mimo, e przez ca drug poow graa w dziesitk z powodu dwóch ótych kartek Patryka Przerywacza. Do siatki przeciwnika trafiali dwukrotnie Kamil Orda i Bartosz Skulski, a jedno trafienie dooy Marcin Bagiski.

Pierwszy kwadrans jak i caa pierwsza poowa gry nie zwiastoway nic dobrego dla przyjezdnych. W 4 i 8 minucie przed utrat bramki, swoich kolegów uratowa Daniel Gówka, a w 15 minucie napastnik Stali minimalnie chybi. Jaworzanie pierwszy strza oddali na bramk gospodarzy w 20 minucie, ale Skulski strzeli niecelnie z dystansu. Jednak ju w 33 minucie nasz pomocnik si nie pomyli i wyprowadzi nas na prowadzeniu po uderzeniu w dugi róg bramki Stali Chocianów z okolic 11 metra. W 36 minucie po raz kolejny przed strat gola ratuje nas Gówka bronic uderzenie z bliskiej odlegoci. Pierwsze 45 minut zakoczyy si dla nas fatalnie. Opuci boisko zmuszony by Patryk Przerywacz co byo konsekwencj otrzymania dwóch ótych kartek.

Czerwona kartka i gra w osabieniu na przepowiaday zbyt wiele dobrego na drug poow. Wydawaoby si, e MRKS w drugiej odsonie bdzie przeywa trudne chwile, jednak nic bardziej mylnego. "Czerwo" Przerywacza i mowa wygoszona w szatni przez trenera podziaay bardzo, ale to bardzo mobilizujco na zawodników, którzy sprawiali wraenie gonicych wynik, a Stal bronica korzystnego dla siebie rezultatu. Brak jednego gracza na boisku w zespole Kuni by praktycznie niewidoczny. W 53 minucie podwyszylimy prowadzenie. Po dorodkowaniu Krupczaka z lewego sektora z boiska, pik gow skierowa do siatki Orda. Stal 10 minut po podwyszeniu prowadzenia przez jaworzan, miaa wietn okazj na gola kontaktowego po rzucie ronym, lecz fantastyczn robinsonad popisa si Daniel Gówka. W 70 minucie byo ju 3:0. Fitas dosta pik na wolne pole i mogc podawa do nadbiegajcego Ordy lub próbowa samemu wykorzysta sytuacje "1 na 1", wybra t pierwsz opcj, a kapitan Kuni umieci futbolówk w pustej bramce. W 78 minucie mielimy 0:4. Z prawego skrzyda dorodkowywa Bagiski, w polu karnym czyha na pik ju Skulski i nie mia problemów z umieszczeniem jej w bramce po raz drugi. Okoo 80 minuty urazu dozna Emilian Borek, który po jednym ze staych fragmentów gry, rozci uk brwiowy. Musai zej na chwil z boiska w celu opatrzenia rany przez co ok. 3 minuty Kunia musiaa sobie radzi w dziewiciu. Po wykonaniu niezbdnych czynnoci, najmodszy gracz w kadrze óto-niebiesko-czarnych, móg wróci na boisko. W 85 minucie Stal zdobywa swojego pierwszego gola po akcji praw stron boiska. Na to trafienie rywali, jaworzanie odpowiedzieli w 90 minucie. Bagiski zwiód obroc Stali i pokona z okolic "szesnastki" goalkeepera z Chocianowa. Rezultat ustali  Bednarz w 90 minucie pokonujc Gówk  uderzeniem po ziemi z rzutu wolnego.

Nasi zawodnicy pokazali dzi na boisku charakter w nieatwym dla siebie momencie. Po niemrawej pierwszej poowie, w drugiej zagrali bardzo dobrze i rozbili Stal, która nie potrafia wykorzysta atutu wasnego boiska i przewagi jednego zawodnika. Dodajmy, ze Kunia jako pierwsza w tym sezonie wygraa w Chocianowie ze Stal. Za tydzie jaworzanie przed wasn publicznoci zmierz si z Iskr Kochlice.

20 padziernika (sobota), godz.15.00 - Chocianów
Stal Chocianów - Kunia Jawor 2:5 (0:1)
Bramki: Olszowiak 85', Bednarz 90' - Skulski 33', 78', Orda53', 70', Bagiski 90'
Czerwona kartka: Patryk Przerywacz (45' - za dwie óte)
Kunia: Daniel Gówka - Robert Kruczek, Emilian Borek, Kamil Dunaj (Grzegorz Rakszewski 25'), Patryk Przerywacz - Dariusz Czaja (Marcin Bagiski 70'), Kamil Orda, Mariusz Krupczak, Bartosz Skulski (Artur Wachobow 80'), Piotr Zieliski - Bartosz Fitas.
Sdziowali: Tomasz Skrzyski (jako gówny) oraz Koczorowski i Mróz (jako asystenci) - delegatura Gogów