Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Zodiaco coeleste na finał

Koncert muzyki dawnej w kościele św. Jadwigi wprowadził uczestników w niebiański nastrój, w końcu grał zespół Zodiaco coeleste!

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Sprawili to Marcin Armański (organy), Julieta Gonzales de Springen (sopran) i Marzena Korchut-Łykowska (sopran) wykonując przepiękną muzykę Claudio Monteverdiego i innych kompozytorów włoskich XVI i XVII w.

Na początek zabrzmiał świetny duet „Sancta Maria” . Znakomicie uzupełniające się i przenikające głosy obu sopranistek wprowadziły słuchaczy w zadumę nad pięknem kompozycji Monteverdiego i wspaniałym brzmieniem duetu z akompaniamentem M. Armańskiego. Z kolei „Currite populi” żywy utwór solowy wykonany przez J.Gonzales. Po nim „Venite, venite” w duecie z M.Korchut-Łykowską.

Monteverdi uznawany jest za ojca muzyki operowej, nie mogło więc zabraknąć prologu z opery "Orfeusz" z sugestywną gestykulacją meksykańskiej sopranistki Juliety Gonzales. Ponadto zarówno nastrojowe, kontemplacyjne religijne jak i energiczne, świeckie pieśni solowe i duety autentycznie wzruszyły słuchaczy.

Wspaniała akustyka bolkowskiej świątyni współgrała z wysokim poziomem wykonawczym. Ten i poprzedni koncert organizowało i finansowało nasze stowarzyszenie. Serdecznie dziękujemy p. Marcinowi Armańskiemu za kierownictwo artystyczne, pozyskanie utytułowanych artystów i stałą współpracę z TMB.

Marek Janas

Towarzystwo Miłośników Bolkowa

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

cx
cx1 sierpnia 2017 o 19:03
Znajdźcie sobie do jasnej cholery inne miejsce i nie profanujcie Kościoła. Jak ta kobieta była ubrana? To nie burdel tylko dom Pana, nie miejsce na takie dekolty.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.