Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Zniszczyli parkowe lampy, a z ich kloszami na głowie robili sobie zdjęcia

Jaworscy policjanci tuż po przestępstwie zatrzymali dwóch podejrzanych o zniszczenie parkowych lamp. Jak ustalono młodzi mężczyźni będąc w towarzystwie kolegów, wracając tuż po północy do domu postanowili zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

© KPP Jawor

Ich wybór, co do rekwizytów uwiecznionych na fotografii, nie do końca był jednak trafiony. Postanowili oni bowiem w tym celu wykorzystać klosze, które zrzucili z lamp oświetleniowych, po czym pozowali zakładając je sobie na głowę. W zatrzymaniu sprawców pomogła informacja przekazana przez policjanta będącego po służbie, który zauważył grasujących wandali. Teraz podejrzanym może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, tuż po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał telefoniczne zgłoszenie od funkcjonariusza świdnickiej jednostki będącego po służbie, o grupie młodych mężczyzn niszczących lampy oświetleniowe w miejscowym Parku Pokoju. Niezwłocznie został tam skierowany patrol.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce zauważyli młodych mężczyzn, z których dwóch trzymało klosze lamp i robiło sobie z nimi zdjęcia. Na widok mundurowych szybko jednak pozbyli się tych nietypowych rekwizytów odrzucając je na trawnik. Okazało się, że to oni dokonali zniszczenia mienia.18-latkowie z Jawora i Snowidzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W chwili zdarzenia byli pijani. Mieli 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że 5 młodych mężczyzn wracało w nocy do domu. Kiedy przechodzili przez jaworski Park Pokoju dwóch z nich postanowiło wyżyć się na znajdujących się tam lampach. Kopiąc i szarpiąc zrzucili oprawy oświetleniowe, z którymi następnie fotografowali się, m.in. zakładając je na głowę. Ich wyczyny zarejestrował również miejski monitoring. Już po wytrzeźwieniu podejrzani próbowali tłumaczyć swoje zachowanie żartami pod wpływem wypitego alkoholu. Swoim działaniem spowodowali straty w kwocie ponad 800 zł.

Teraz za zniszczenie mienia 18-latkowie odpowiedzą przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za czyn, o który są podejrzani grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

solo
solo13 kwietnia o 20:14
grozi im kara do 5 lat - ale lepiej robót publicznych i mieszkania w własnych domach
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.