Czwartek, 28.03.2024 366

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
Baltic Home

Złoto dla Detyny i Woźniaka; Popiel ze srebrem

W sobotę w Czechach zakończył się 47. Międzynarodowy Turniej Friendship Cup 2019 w skokach na trampolinie. Złoty medal w skokach synchronicznych zdobyli Jonatan Detyna i Kornel Woźniak; indywidualnie srebro wywalczył Dawid Popiel w kat. 11-12 lat.

Na zdjęciu zawodnik MKS Victoria Jawor Jonatan Detyna © Paweł Sasiela

Turniej odbywał się w kilku kategoriach - seniorzy i juniorzy (autoryzowane przez Międzynarodową Federację Gimnastyczną), oraz dwóch kategoriach wiekowych: 13-14 lat i 11-12 lat (bez autoryzacji MFG). We wszystkich kategoriach rywalizowano indywidualnie i synchronicznie.

W zawodach uczestniczyło 295 zawodników.

Nasi reprezentanci zdobyli 2 medale i 5 kwalifikacji do ścisłego finału – podał Klub Sportowy "Victoria" Jawor.

Indywidualnie w kategorii 11-12 lat srebrny medal zdobył Dawid Popiel, a 6. miejsce zajął Mikołaj Hołyński; w kategorii 13-14 lat 6. miejsce zajął Oktawian Żydek, a na 11. pozycji zmagania zakończył Bartosz Mężyk; w kategorii junior 4. miejsce zajął Jonatan Detyna i 16. Kornel Woźniak.

W skokach synchronicznych Jonatan Detyna i Kornel Woźniak zdobyli złoty medal w kategorii juniorów. W grupie wiekowej 13-14 lat Bartosz Mężyk i Oktawian Żydek uplasowali się na 6. miejscu, a Dawid Popiel i Mikołaj Hołyński zawody zakończyli na 11. pozycji (w kat. 11-12 lat).