Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zdobycie kwalifikacji przez uczniów PCKZiU

Grupa 30 uczniów z Technikum Mechanicznego, Informatycznego oraz Logistycznego ukończyła kurs „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG”.

© materiał prasowy / PCKZiU

Kurs odbył się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 pn. „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaworze w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.

W ramach tego samego projektu grupa 15 uczniów z Technikum Mechanicznego, Informatycznego oraz Logistycznego ukończyła kurs „Kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butki gazowych z egzaminem UDT". Obie grupy zdały egzamin państwowy z wynikiem pozytywnym. Nabyte dodatkowe kwalifikacje wzbogaciły umiejętności praktyczne uczniów, co pomoże im w znalezieniu lepiej płatnej pracy.

Głównym celem projektu było zwiększenie atrakcyjności oraz konkurencyjności absolwentów PCKZiU w Jaworze na lokalnym rynku pracy poprzez współpracę z przedsiębiorcami w zakresie organizacji praktyk zawodowych oraz wyposażenie uczniów w kompetencje cenione przez pracodawców. Wsparciem w ramach projektu zostało objętych 45 uczniów szkoły, którzy ukończyli kurs spawania metodą MAG oraz kurs na kierowcę wózka jezdniowego. Ponadto wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego, w ramach których dokonano m.in. diagnozy ich potrzeb edukacyjnych i zawodowych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.