Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna odpowie za przestępstwo z nienawiści

Policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Jawora, który z powodu przynależności narodowej i rasowej, uderzył oraz publicznie znieważył obywatela Turcji i Tunezji.

© Zdjęcie ilustracyjne

Ponadto z tych samych pobudek mężczyzna, zniszczył wyposażenie lokalu gastronomicznego i samochód należący do obcokrajowca. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jaworscy funkcjonariusze, bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który z powodu nienawiści wynikającej, z przynależności rasowej i narodowej,  uderzył a następnie znieważył słowami wulgarnymi powszechnie uznanymi za obraźliwe, obywatela Turcji, właściciela miejscowego lokalu gastronomicznego oraz pracującego tam obywatela Tunezji. Ponadto zatrzymany z tych samych pobudek zniszczył wyposażenie baru i samochód należący do obcokrajowca.

Straty w mieniu wyniosły ponad 4 tys. zł. Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec Jawora, który trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty zniszczenie mienia, publicznego znieważenia oraz stosowania przemocy wobec osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej i rasowej. Według kodeksu karnego tego rodzaju przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.
_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 039 942

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.