Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zaproszenie na Dolnośląskie Zawody Strzeleckie im. „Żołnierzy Września 1939”

Starostwo Powiatowe w Jaworze oraz Jaworski Klub Strzelecki „UR” zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich im „Żołnierzy Września 1939”.

Plakat Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Zawody odbędą się w dniach 20-21 września 2017r. i będą integralną częścią obchodów „Polskiego Września 1939” w powiecie jaworskim. W zamyśle turniej ten będzie przedsięwzięciem cyklicznym, planowanym na wrzesień, aby uczcić i przypomnieć zasłużonych żołnierzy Wojska Polskiego, biorących udział w kampanii wrześniowej.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy dotyczącej zagadnień obronności kraju, podnoszenie sprawności fizycznej, doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpośredniej rywalizacji sportowej oraz popularyzacja w społeczeństwie strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

Pierwszego dnia uczniowie szkół będą rywalizować indywidualnie i zespołowo o puchar będący główną nagrodą wojewódzkich zawodów strzeleckich. Przewidziane są trzy konkurencje: karabinowa, rzut granatem oraz konkurencja strzelecko-biegowa.

W drugim dniu odbędzie się prezentacja multimedialna pt. „Polski Wrzesień 1939”, połączona z pokazem sprzętu: Sił Zbrojnych RP, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Granicznej oraz targów edukacyjnych. Uczniowie w tym dniu będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych: Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także zapoznać się z ofertą pracodawców: Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Dowództwa Obrony Terytorialnej, Izby Administracji Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Pogotowia Ratunkowego. Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele będą mogli uczestniczyć w dyskusji z Wiceministrem Obrony Narodowej Panem Michałem Dworczykiem dotyczącej „dużej reformy” klas mundurowych.

Po rozdaniu pucharów i dyplomów zwieńczeniem dnia będzie występ „Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego”

Zgłoszenie wstępne należy przesłać pisemnie do dnia 21.06.2017r. na adres: Starostwo Powiatowe w Jaworze ul. Wrocławska 26, 59-400 Jawor oraz drogą elektroniczną na adres mailowy: bbizk@czkw.wroc.pl.

Po wstępnym zgłoszeniu na adres szkoły zostanie wysłana pełna dokumentacja (regulamin zawodów, Karta zgłoszeniowa indywidualnego zawodnika, program zawodów i konferencji).

Oczekujemy, że wydarzenie to spotka się z dużym zainteresowaniem, uczniów (zawodników jak i osób nie biorących udziału w konkurencjach) oraz grona pedagogicznego.

Jeśli szkoła nie posiada drużyny strzeleckiej, serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do przybycia i wzięcia udziału w drugim dniu (21 września 2017r.).

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Lodzka
Lodzka9 czerwca 2017 o 19:33
Uwaga konkurs!!! Kogo można nazwać powiatowym Czerepachem?
Lubię to! 0
gladko
gladkoLodzka9 czerwca 2017 o 21:02
gminny jest powszechnie znany, zamiennie nazywany Czopkiem
Lubię to! 0
jaworski patriota
jaworski patriota9 czerwca 2017 o 18:11
brawo Panie Wicestarosto Baranowski ! Zapowiada się kolejne fajne wydarzenie w Jaworze, któe organizujecie.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.