Logo Jawor24h.pl
Reklama
Dopłaty do odszkodowań
KWW Aktywny Powiat Artur Stachera

Zamiatanie na ul. Mickiewicza w Jaworze

Mieszkańcy Jawora skarżą się na jakość zamiatania ul. Mickiewicza. W tej sprawie napisał do nas Czytelnik, udostępniając zdjęcia i nagranie.

- W dniach 8-9 marca 2018 r. zamiatarka samochodowa firmy Com-D wykonywała dziwne czynności, które nie przypominają zamiatania. Na pierwszy rzut oka widać, że zamiatarka jest niesprawna. Operator używa tylko jednej zdezelowanej szczotki, która służy do podmiatania i wymiatania. Zasadnicza szczotka walcowa, jest całkowicie wyłączona. Zamiatanie polegało na wymiataniu błota pod koła nadjeżdżających pojazdów. Zamiatarka wykonała wiele przejazdów, bez szczególnych efektów. Dziwię się Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że płaci za taką beznadziejną pracę. To zleceniodawca ustala warunki wykonania zlecenia!  Wielokrotne przejazdy z prędkością 5-7 km/h, na drodze krajowej stwarzają duże niebezpieczeństwo w ruchu. Również niepotrzebne wielogodzinne zatruwanie powietrza. Zamiatanie to prosta czynność, zamiatanie po zimie wykonuje się jednym przejazdem. Podstawowy warunek to dobrze przeszkolony operator oraz dobrej jakości zamiatarka z dobrymi szczotkami. My godzimy się, aby w naszym mieście było byle jak - napisał Stanisław Hońdo.

Reklama

Komentarze (29)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Margola
Margola17 maja o 18:50
Pan H. moze popilnowalby swojego biznesu, a nie wszedzie wsadzal nos bo ta Jego pseudo troska o miasto juz bokiem wychodzi!!!!!!!
Lubię to! 2
obywatel AB
obywatel AB13 kwietnia o 11:46
To nie zamiatarka tylko "zabawka" na drogi osiedlowe. I to droga "zabawka".
Lubię to! 7
marcel
marcel2 kwietnia o 07:21
Zamiatarka z urzędu miasta kupiona za gruby hajs stoi w garażu i rdzewieje bo nie ma kasy na jej utrzymanie. A złom z Com D jeździ po jaworze i udaje że zamiata.Brawo Brawo
Lubię to! 8
bezstronny
bezstronnymarcel14 kwietnia o 08:08
Nadzór nad organem wykonawczym (burmistrzem) pełni rada miejska. Jaworzanie wybrali radnych, a ci jako funkcjonariusze publiczni, jeżeli podejrzewają jakieś nieprawidłowe działanie lub niegospodarność, to mają prawny obowiązek (z art. 304 k.p.k.) powiadomić o tym prokuraturę. Skoro zawiadomienia nie ma, to pewnie wszystko wg nich jest ok.
Lubię to! 2
yyy?
yyy?marcel16 kwietnia o 09:02
To w końcu jak jest? Część twierdzi, że dobrze, a część, że źle, ale nikt z tym nic nie robi?
Lubię to! 2
bolo
bolo2 kwietnia o 07:19
hah takie rzeczy tylko w Jaworze.Zamiatarka z Urzędu Miasta którą kupił burmistrz stoi w garażu podmiejskiej spółki i rdzewieje a zużyta już maszyna com d lata po jaworze i udaje że zamiata. No tak tylko nikt głośno nie powie że nie ma kasy w budżecie miasta na utrzymanie sprzętu który kosztował ponad pół bańki.
Lubię to! 5
mieszkaniec
mieszkaniec2 kwietnia o 07:15
A czemu to zamiatarka z com -d zamiata ulice? To jest podstawowe pytanie. Panie Burmistrzu a gdzie jest zamiatarka nowa kupiona za ponad 600 tyś zł? czyżby już nie pracowała bo coś jej nie widać w jaworze.
Lubię to! 5
mieszkaniec
mieszkaniec29 marca o 10:24
Niestety to prawda , że zamiatarka nie sprząta dobrze, zostaje po niej brud i błoto. Zakup takiej zamiatarki nie był trafiony i to cała prawda.
Lubię to! 2
kropka
kropka22 marca o 19:18
uchwała powołująca Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Projekt ma kosztować 86 milionów zł, na które miasto pozyskało pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Może teraz fachowcy naprawią wielką fuszerkę miejskiego inspektora ds kanalizacji na ul.Limanowskiego gdzie nie odbudowano czynnych kratek ściekowych - rynny z dachów budynków odprowadzaja wody na chodniki.
Lubię to! 2
nota
notakropka1 kwietnia o 18:50
Na to już nie stać Gminy , bo nie dopilnowała swoim inspektorem nadzoru, więc niech ulica się topi po kazdym większym deszczu. Niech Burmistrz spyta się Wójta z Męcinki jak to się robi.
Lubię to! 3
Mieszkaniec Jawora
Mieszkaniec Jawora15 marca o 21:03
Facet piszesz głupoty na temat zamiatania jechałem w tym dniu za zamiatarką i bardzo ładnie operator maszyny czyścił ulice Mickiewicza. Robisz to chyba złośliwie bo ulica była bardzo czysta jaki masz w tym interes napisz prawdę ponieważ nie schodzą tobie zamiatarki bo sprzedajesz za drogo?? Czy wyparła cię ***
Lubię to! 4
swiadek
swiadekMieszkaniec Jawora28 marca o 15:59
Ja też jechałem ok 18:00 i był większy syf za, niż przed zamiatarka.
Lubię to! 1
Jaworzanin
Jaworzanin15 marca o 20:23
nic nie chce mówić ale trzeba kupić sobie okulary bo ulica Mickiewicza, Limanowskiego Dąbrowskiego jest naprawdę ładnie zamieciona przynajmniej zamiatarka comd jeździ i wciąga ten piasek który znów się nagromadzi. Lepiej żeby pan pisał o zamiatarce miasta gdzie w mieście jest bardzo brudno na ulicach np. Chopina a biedne kobiety z urzędu miasta zamiatają te drogi jak szurniete a za *** dalej rosnie. A gdyby zamiatarka miasta jeździła na okrągło to tego by nie było a tak Jawor zarasta brudem... pozwolę sobie jeszcze dodać , że raczej chodzi tu o zamiatarki Pana wyżej , że nie udało się aby to one służyły miastu , burda robiona tak na prawdę pod ten temat....
Lubię to! 1
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo14 marca o 19:10
Dzisiaj dnia 14.03.2018 r przedmiotowa zamiatarka wykonała 4 przejazdy robocze na ulicy Mickiewicza. Czy ci ludzie nie mają wstydu? To kompletna kompromitacja. Będę interweniował w GDDKiA w tej sprawie.
Lubię to! 2
Reklama
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdo13 marca o 21:12
Dzisiaj powtórka z zamiatania. Ponownie pojawiła się ta sama zamiatarka i zamiatała ulicę Mickiewicza. Myślę, że jest tak dobrze i zamiata się co kilka dni tę samą ulicę. Ale efektów jakoś nie widać.
Lubię to! 1
bolo
bolo9 marca o 23:31
Panie Stanisławie H. uważa pan że burmistrz odpowiada za stan techniczny zamiatarki ? Jak jest pan taki mądry to nic nie stoi na przeszkodzie by wystartował pan na stanowisko burmistrza.Wtedy ,jako wielki spec od zamiatarek,będzie miał pan pole do popisu.Do dzisiaj nie może pan darować Emilianowi B. że nie kupił zamiatarki oferowanej przez pańską osobę.A tak na marginesie-kłapać jęzorem na forach panu nie przystoi.Żenada.
Lubię to! 1
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdobolo12 marca o 20:05
Czy tak ciężko zrozumieć taki krótki tekst? Ani w jednym słowie nie pisałem o burmistrzu. Zamiatarka jest firmy Com-D. Oferowałem poprzedniemu burmistrzowi zamiatarki, to jest fakt. Żaden handlowiec nie obraża się na potencjalnego klienta, który wybiera inny towar! Każdy mój komentarz podpisuję. Nie zniżę się do twojego poziomu.

Odważny "bolo" ujawnij się to jest po prosto honorowo.
Lubię to! 2
bolo
boloStanisław Hońdo16 marca o 00:32
Proszę nie nadużywać słowa honor.Za tym słowem chowa się wielu tzw." maluczkich Spora grupa tu piszących, nie ma zdolności honorowej. Nie chciałbym zaliczyć do tej kategorii także pana.
Lubię to! 1
Margola
Margolabolo17 maja o 18:52
Dostalby 2 glosy :-) :-) :-) :-) :-)
Lubię to! 0
obserwator
obserwator9 marca o 22:21
Jaworskie podcienie/arkady/filary - jak zwał spływają moczem amatorów szybkich i tanich alkoholi, bezpańskich psów, ale także tych prowadzanych na smyczach.... ściany brudne do wysokości m.... wymalowane różnymi epitetami.... .. wiszące dwa kolorowe banery Jawora (na barierkach obok dawnej kawiarni Biedroneczka) nie przesłonią tego obrazu. Idzie wiosna, lato .... jesień (chyba bardzo gorąca) wiec na systematyczne odkażanie, szorowanie, malowanie mam nadzieję chociaż w tym roku ....
Zamiatarka tu nie pomoże.....

WSTYD TAMTĘDY CHODZIĆ !
Lubię to! 2
kult
kult9 marca o 17:16
Obecnie większość rzeczy w tym mieście jest przepłacona np. imprezy w JOK ( dzień kobiet za 50zł, bal karnawałowy itp.) wykonuje jedna firma na zlecenie za ciężkie pieniądze. Imprezy są oczywiście deficytowe ale nie o to chodzi- kasa popłynęła. Swoją drogą po co dyrektor, menager w Ecmen i Jok , pracownice (nowo zatrudniona sila) jak wszystko się zleca firmie zewnętrznej lub są to imprezy na zasadzie wynajmu sali (operetki, kabarety ). jaki tam są straty ????
kto bierze kasę - może radni to sprawdzą ??? czy lepiej nie bo szkoda diet.
Lubię to! 2
TT
TT9 marca o 15:06
Obecna władza zakupiła zamiatarkę za ponad 600 tys i żadnego efektu nie widać. Nie mówiąc,że pod filarami jak był syf tak jest dalej. Żadnej poprawy, tylko gadanie i samozadowolenie.
Lubię to! 5
ela
elaTT10 marca o 21:25
ale na Mickiewicza nie jezdzi miejska zamiatarka, wiec nie siej dezinformacji, albo raczej sjoncz z tymi fejkniusami bo odpowiesz karnie
Lubię to! 0
Małpa
Małpa9 marca o 14:32
Niestety ale autor nie ma racji. Ale dziwne, że Pan radny nie chce się podpisać skoro tak mu zależy na zbliżających się wyborach@
Lubię to! 0
Stanisław Hońdo
Stanisław HońdoMałpa10 marca o 13:50
Do "Małpa" Nie rozumiem o jakiego radnego chodzi. Tekst oraz zdjęcia ja podpisałem. Jaki autor nie ma racji i w jakiej sprawie?
Dobrze pisać komentarze w sposób zrozumiały, nikt nie będzie miał wątpliwości o co chodzi.
Lubię to! 1
mieszkaniec
mieszkaniec9 marca o 13:20
W czyim imieniu wypowiada się cytowany Pan Stanisław, stwierdzając: "My godzimy się, aby w naszym mieście było byle jak"? Ja się nie zgadzam, aby w moim mieście było byle jak.
Lubię to! 2
Stanisław Hońdo
Stanisław Hońdomieszkaniec9 marca o 14:40
Słuszna uwaga, nie ma zgody na bylejakość!
Lubię to! 3
Krzychu
KrzychuStanisław Hońdo10 marca o 22:03
Panie Stanisławie, co pan myśli o jaworskiej zamiatarce za 650 tys. zł?
Lubię to! 3
Stanisław Hońdo
Stanisław HońdoStanisław Hońdo14 marca o 19:14
Odpowiedź dla "Krzycha" Temat zamiatarki poruszałem pt. Przepłacona zamiatarka?
Można to znaleźć w portalu "Jawor 24"
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.