Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zakończyli przygodę z zajęciami laboratoryjnymi

Grupa uczniów z klasy III C I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, w której chemia jest realizowana w zakresie rozszerzonym, zakończyła dwuletni cykl zajęć laboratoryjnych na Uniwersytecie Wrocławskim.

© materiał prasowy / I LO

Uczniowie po raz ostatni pod czujnym okiem pracowników Wydziału Chemicznego, w gościnnych wnętrzach uniwersyteckiego laboratorium, zweryfikowali wiedzę teoretyczną z zakresu jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów.

Uczestnicy samodzielnie otrzymali i zbadali właściwości wybranych związków organicznych, wykorzystując odpowiednie metody fizykochemiczne. Warsztaty były świetną formą usystematyzowania wiedzy i umiejętności z jednego z obszerniejszych i trudniejszych działów programowych. Zdobyte umiejętności przyszli maturzyści będą mogli wykorzystać już niedługo – w czasie majowego egzaminu maturalnego, na którym życzymy im przysłowiowego połamania piór.

Wyjazd zorganizowany przez nauczyciela chemii był kolejnym (dla tej grupy ostatnim) z cyklu współpracy I Liceum Ogólnokształcącego z Uniwersytetem  Wrocławskim.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.