Pi膮tek, 19.04.2024 539

Zag酬bie wygrywa Puchar Lata

Oldboye Zag酬bia Lubin wygrali w Jaworze turniej o Puchar Lata starosty powiatu jaworskiego Stanis砤wa Laskowskiego.

Do walki na Stadionie Miejskim stan瓿y cztery ekipy: Oldboy Jawor (gospodarze), Unia Rosochata,  AKS Strzegom oraz wspomniane na wst阷ie Zag酬bie. W barwach tych klubów mo縩a by硂 zobaczy by硑ch b眃 jeszcze czynnych pi砶arzy. Na boisku pojawili si m. in. Piotr Przerywacz, Rafa Majka, Zbigniew Wójcik, Janusz Kubot, Robert Malawski, S砤womir Ku硑k i Jerzy Krzewiniak. Rywalizacja toczy砤 si w systemie ka縟y z ka縟ym, grano 2 x 15 minut. Zawodnikom przysz硂 gra w ci昕kich warunkach. Temperatura przekracza砤 30 stopni Celsjusza i by硂 bardzo duszno.

Turniej otworzy硂 spotkanie Zag酬bia z AKS Strzegom. Pi砶arze obydwu ekip przez d硊gi czas nie potrafili znale兼 drogi do bramki rywali, a obie strony stworzy硑 sobie kilka niez硑ch sytuacji. Na pierwszego gola w turnieju czekali秏y do ostatniej chwili. Po uderzeniu zawodnika Zag酬bia, pi砶a trafia w poprzeczk, w zamieszaniu podbramkowym spada ona pod nogi niepilnowanego Kubota, a ten nie ma problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Nast阷nie nast眕i硂 oficjalne otwarcie turnieju przez vice starost powiatu jaworskiego, a tak縠 by砮go pi砶arza jaworskiej Ku糿i Micha砤 Lenkiewicza, który pojawi si pó糿iej na boisku w barwach Oldboy Jawor. Gospodarze na inauguracje zmierzyli si z Uni Rosochot. Wygrali 3:1, a dwa gole zdoby Jan Bia砮k, a jednego do硂縴 Adam Gabry, obecny trener KS M阠inka. Po pierwszej serii gier jaworzanie byli na pozycji lidera.

Drug kolejk spotka o Puchar Lata otworzy硂 chyba najciekawiej zapowiadaj眂y si mecz w ca硑m turnieju. Oldboye zagrali z Zag酬biem. Bramek niestety nie doczekali秏y si i oba zespo硑 wzbogaci硑 si tylko o punkt. W meczu numer cztery turnieju Unia Rosochata pokona砤 skromnie AKS Strzegom po trafieniu  w drugiej po硂wie meczu autorstwa S砤womira Ku硑ka, notabene by砮go pi砶arza Ku糿i, który gra przy Parkowej w rundzie wiosennej sezonu 1996/1997.

Przed ostatni seri gier turnieju liderowali jaworscy Oldboye, wyprzedzaj眂 Zag酬bie lepszym bilansem bramkowym. Lubinianie na zako馽zenie zagrali z Uni Rosochat. Pierwsze minuty by硑 wyrównane, oba zespo硑 stwarza硑 sobie okazje podbramkowe, ale potem z minuty na minut rozkr阠ali si "Miedziowi". Wynik meczu otworzy w pierwszej po硂wie Robert Gajewski. Po przerwie Zag酬bie do硂縴硂 kolejne trzy trafienia, a ich autorem by Marcin Grabowski, który skompletowa klasycznego hattricka, dzi阫i czemu zapewni sobie tytu króla strzelców turnieju.

Aby zwyci昕y w ca硑m turnieju, Oldboye musieli wygra ró縩ic minimum trzech goli. Na zako馽zenie ca砮j imprezy zmierzyli si z najs砤bszym zespo砮m w stawce - strzegomskim AKS-em. Rezultat ju w drugiej minucie otworzy Rafa Majka po rzucie ro縩ym. Chwil potem mog硂 by 2:0, ale Bobrowski fatalnie przestrzeli. Druga po硂wa zacz瓿a si podobnie jak pierwsza - ponownie od gola dla gospodarzy i ponownie strzelcem by Majka. Oldboye na przestrzeni kolejnych minut stworzyli sobie kolejne sytuacje (np. uderzenie Wójcika z dystansu sparowa na rzut ro縩y goalkeeper AKS), ale nie potrafili ich zamieni na gola, przez co zaj阬i drugie miejsce.

O zwyci阺twie Zag酬bia przes眃zi砤 bramka stracona przez Oldboyów w starciu z Uni. Gdyby nie ten gol, Zag酬bie i Oldboye mieliby jeszcze oprócz punktów, identyczny bilans bramkowy. Najni縮zy stopie podium przypad w udziale Unii Rosochata. Ostatni pozycje zaj背 AKS Strzegom nie zdobywaj眂 縜dnego punktu, ani nawet gola.