Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Za nami kolejna sesja w Gminie Mściwojów

Nieco ponad pół godziny trwała sesja Rady Gminy Mściwojów.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Podczas posiedzenia rajcowie podjęli uchwały w sprawie zmian budżetu gminy na 2017 rok; w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej gmina na lata 2017-2028; w sprawie zmiany uchwały Nr XXII.143.2016 z dnia 11 grudnia 2016 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok oraz w sprawie określenia przeznaczenia mienia jednostki budżetowej Publiczne Gimnazjum im.St.Władysława Reymonta w Marcinowicach włączonej do Szkoły Podstawowej w Snowidzy.

Z kolei wójt przedstawił informację z pracy między sesjami. 

- W okresie sprawozdawczym wydałem sześć zarządzeń: w sprawie zmian budżetu; w sprawie regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych; w sprawie zaciągnięcia krótkoterminowej pożyczki na wyprzedzające finansowanie działań finansowych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej (chodzi tu o termomodernizację urzędu); w sprawie upoważnienia pani Anny Delanowskiej, kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do wsparcia kobiet w ciąży; w sprawie upoważnienia pani Urszuli Dziedzic, pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mściwojowie do tego samego programu; w sprawie ogłoszenia konkursu na dyrektorów szkół - Szkoły Podstawowej w Targoszynie i Szkoły Podstawowej w Snowidzy - mówił Mariusz Foryś.

Ponadto wójt omówił radnym swoją aktywność na innych polach, przekazując m.in. w jakich spotkaniach i uroczystościach uczestniczył w okresie międzysesyjnym oraz jakie działania podejmował.

Radni składali również interpelacje, głównie w sprawach interwencji porządkowych. Informację dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji przedstawił Dariusz Brzyk, dyrektor gimnazjum w Marcinowicach.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

23 w kolejce
23 w kolejce1 lipca 2017 o 21:43
jeszcze świetlicę do głosowań trzeba równie szybko wyremontować
Lubię to! 0
zadowolony
zadowolony1 lipca 2017 o 13:48
I tak powinny wyglądać sesje: krótko i na temat.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.