Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem

Wykorzystanie systemów aluminiowych we współczesnym budownictwie

Popularnym motywem budowlanym znacznie ułatwiającym prace montażowe i wykończeniowe są między innymi systemy aluminiowe.

© Materiały prasowe / Grupa TipMedia

Cechami charakterystycznymi dla nowoczesnej architektury i budownictwa XXI wieku jest maksymalne wykorzystanie takich materiałów jak szkło i metal. Ten ostatni króluje w architektonicznych rozwiązaniach najczęściej pod postacią aluminium, które jest lekkie, elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe i zaskakująco odporne jak na swoje parametry fizyczne. Popularnym motywem budowlanym znacznie ułatwiającym prace montażowe i wykończeniowe są między innymi systemy aluminiowe.

Szerokie zastosowanie tego rozwiązania

O jego popularności świadczy sama bogata siatka zastosowań systemów aluminiowych, o których można poczytać tutaj http://www.aliplast.pl/ Są obecne przede wszystkim w konstrukcjach budowlanych, które tworzone są z myślą o rozwiązaniach ekologicznych, bezpiecznych i przyjaznych dla naturalnego środowiska oraz w pełni energooszczędnych. Systemy aluminiowe w postaci specjalnych profili są wykorzystywane do montażu okien i drzwi (systemy okienno-drzwiowe), ścianek działowych (harmonijkowe), fasad (fasadowe), a także różnego rodzaju tarasów i ogrodów zimowych, zadaszeń, balustrad balkonowych czy świetlików okiennych. Branża budowlana korzysta najczęściej z gotowych, uniwersalnych rozwiązań, ale producenci systemów mogą stworzyć je wedle parametrów ustalonych bezpośrednio przez klienta, produkując indywidualne profile aluminiowe na potrzeby jednej konkretnej budowy.

Parametry wytrzymałościowe

Ekspertów budowlanych i architektów nie dziwi wykorzystywanie metalowych elementów podczas budowy na przykład domu, ponieważ metale mają bardzo wysokie właściwości wytrzymałościowe i odpornościowe. Naturalne wykorzystanie aluminium pozwala zachować tę wytrzymałość, a jednocześnie sam metal jest na tyle elastyczny i łatwo poddaje się obróbce, że można z niego wykonać praktycznie dowolny typ systemu aluminiowego pod zastosowanie budowlane albo wykończeniowe. Nie bez znaczenia jest też brak przepuszczalności i spory zakres izolacji termicznej, jaką cechuje się aluminium. To właśnie te parametry sprawiają, że systemy są szeroko wykorzystywane w konstrukcjach zewnętrznych jak ogrody, wiaty, tarasy i balkony.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.