Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wyjątkowa Msza Święta na Przyrzeczu

W sobotę 21 października o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Faustyny na Przyrzeczu odbyła się wyjątkowa Msza Święta.

© materiał prasowy

Wyjątkowość tej Mszy polegała na odprawieniu jej według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Mszę w tej formie odprawiano do reform Soboru Watykańskiego II. Kapłan w trakcie Mszy zwrócony był przodem do ołtarza, główne części Mszy były sprawowane po łacinie, na specjalnie przygotowanym ołtarzu. W centralnym miejscu stał krzyż łaciński, obok krzyża po dwie świece po każdej stronie.

Mszę w intencji rychłej kanonizacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego sprawował ksiądz proboszcz Tomasz Czernik, który poświęcił kazanie na wspomnienie o Prymasie Tysiąclecia i jego zasługach dla Kościoła i narodu polskiego. Na mszę przyszło około 50 wiernych z Jawora oraz goście z całej Diecezji Legnickiej. Wsparcie muzyczne zapewnił solista obok ołtarza oraz organista Maciej Karwecki. Jaworska Msza w tej formie rytu rzymskiego wywołała zainteresowanie i ciekawość wiernych. Są chęci i plany na następną taką Mszę w Jaworze.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewicz22 października 2017 o 20:19
Wszystkim zainteresowanym Mszami trydenckimi w naszej okolicy polecam polubić profil na facebook'u pt. "Msza trydencka w diecezji legnickiej".


 
Lubię to! 2
parafianin
parafianin22 października 2017 o 17:15
A gdzież to jest najbardziej zasłużony dla parafii obywatel, wyróżniony publicznie przez samego proboszcza laurką na podium kościelnym? Czyżby wybrał konwencję organizowaną przez swoją partię od wyjątkowej mszy w intencji rychłej kanonizacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego organizowanej przez tą parafię?
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.