Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wycieczka integracyjna dziubasków z I D

Rankiem 25 września klasa 1D- technikum logistyczne wraz z wychowawczynią, panią Izabelą Walusiak- Zdunek, oraz panią Ewą Wojtalą zebrała się pod szkołą, by wspólnie wyruszyć do podziemnego miasta Osówka.

Fot. materiał prasowy © Materiał prasowy

Celem wspólnego wyjazdu była przede wszystkim integracja grupy uczniowskiej.

Przewodnik pan Maks opowiadał o powstawaniu obiektu, zdarzeniach na frontach II wojny światowej, o budowie kompleksów w Górach Sowich. Został przedstawione losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi oraz Dolnym Śląskiem. Dodatkową atrakcją był przepływ łodzią desantową, pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów: za pomocą kładek, pomostów, mostka wiszącego nad wodą – nie było innej możliwości powrotu.

Nie dla wszystkich ekstremalna przeprawa skończyła się sucho – buty były pełne wody. Legenda głosi, że gdzieś w okolicach Osówki może znajdować się Bursztynowa Komnata – niestety nikt z Dziubasków jej chyba nie znalazł…. Kolejnym punktem wycieczki był zamek Grodno. Przewodnik pan Andrzej opowiedział dzieje Zamku Grodno - ponad 900 lat historii, zaczynając od czasów Piastów Śląskich, poprzez Koronę Czeską, Święte Cesarstwo Rzymskie, Królestwo Prus, skończywszy na okresie II wojny światowej i pierwszych lat powojennych.

„Najważniejszym”  punktem wycieczki była oczywiście wizyta w McDonald. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki i klasa już planuje kolejny wyjazd… gdzie pojadą następnym razem… czas pokaże . Wycieczka okazała się bardzo udana. Wychowankowie wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Boczi
Boczi26 września 2017 o 23:38
Mam stuleje
Lubię to! 2
Dziubasek nr 28
Dziubasek nr 2826 września 2017 o 19:36
A gdzie wzmianka o kocie z zamku Grodno?! :D
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.