Logo Jawor24h.pl
Reklama
Piotrowice-Osiedle - osiedle domów w zabudowie bliźniaczej
Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Krzysztof Mróz - Senator RP

Wychowankowie Javorii w reprezentacjach

Wychowankowie Javorii Jawor Patryk Kusztal i Mikołaj Grabowski znaleźli się w reprezentacjach Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Patryk Kusztal w barwach Javorii w 2014 r. © MRKS Kuźnia

Patryk Kusztal (obecnie Zagłębie Lubin) w minionym tygodniu brał udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-16 w Wałbrzychu. Kulminacyjnym punktem był towarzyski dwumecz z Czechami. We wtorek Polacy w Nachodzie przegrali z sąsiadami zza południowej granicy 0:2. W rewanżowym spotkaniu, w czwartek w Świdnicy, górą byli biało-czerwoni, którzy ograli czeskich rówieśników 3:1. Patryk Kusztal wyszedł w podstawowym składzie, a w 55 minucie wpisał się na listę strzelców.

Natomiast w następnym tygodniu kolejny wychowanek Javorii Jawor weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski. Mikołaj Grabowski (rocznik 2004) został powołany do kadry U-15 na konsultację szkoleniową w dniach 24-28 września w Gutowie Małym. Mikołaj aktualnie reprezentuje barwy Miedzi Legnica, do której przeszedł po sezonie 2016/2017 jeszcze z Javorii Jawor, gdzie był trenowany przez Marcina Dudka. Co ciekawe, swoją przygodę ze sportem nie zaczynał od piłki nożnej, a od akrobatyki sportowej. Mikołajowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

Przypomnijmy, że od lutego nie ma już podziału na Kuźnię i Javorię. Doszło do fuzji tych klubów, co było w zasadzie formalnością, ponieważ od lat ściśle one współpracowały ze sobą. MRKS Kuźnia Jawor zaprasza dzieci i młodzież na treningi!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Prawdopodobnie najlepsze koło Jawora 110m2 do zamieszkania - Osiedle Kamionka
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.