Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Wybierasz się nad morze? Zobacz, jakie miejscowości warto odwiedzić

Wyjazd nad polskie morze to chwila, na którą wiele osób czeka z wytęsknieniem przez cały rok. Szum fal, zachodzące słońce i momenty beztroski z najbliższymi – tego wszystkiego zdecydowanie brakuje nam na co dzień.

© Materiały prasowe / Linkhouse

Zobacz, jakie miejscowości warto odwiedzić, wybierając się nad polskie morze.

Rowy

Jedną z ciekawszych miejscowości nad polskim morzem są Rowy – niewielkie miasteczko położone pomiędzy Łebą i Ustką, tuż przy Słowińskim Parku Narodowym. W sezonie nie brak tu turystów, którzy chcą wypocząć i posilić się smażoną rybką. Warto spojrzeć na miasteczko z innej perspektywy i wsiąść na rower. Inną propozycją spędzenia wolnego czasu niech będzie tutejsza plaża.

Kołobrzeg

Bardzo popularna i chętnie odwiedzana miejscowość turystyczna, dysponująca bogatą ofertą noclegową i wypoczynkową (noclegi Kołobrzeg). Będąc w Kołobrzegu, warto przejść się molo, a także deptakiem wybudowanym dopiero w 1994 roku. Warto też przyjrzeć się Pomnikowi Zaślubin Polski z Morzem w Kołobrzegu, postawionym w 1945 roku. Turyści, oprócz widoku pięknego polskiego morza, mogą udać się do Parku Zdrojowego.

Hel

Będąc na Helu, koniecznie trzeba zajrzeć do Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Można tu podziwiać te wdzięczne i miłe człowiekowi zwierzęta. Godne uwagi są również zabytkowe chaty rybackie. Niektóre z nich znalazły się na liście zabytków. Warta obejrzenia jest także latarnia morska z 1942 roku oraz Muzeum Rybołówstswa.

Wakacje nad morzem można spędzić również we Władysławowie, w Jastarni, Łebie czy Ustce. Warto zaznać tu różnorakich sportów wodnych i poczuć nieco adrenaliny.W Chałupach można natomiast zażyć trochę kitesurfingu.

Morze Bałtyckie to wdzięczne i romantyczne miejsce, idealne do wędrówek z drugą połówką i dziećmi.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Krzysiek
Krzysiek12 kwietnia o 09:12
Super
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.